Books: Travelling, Local History

Number of items: 176

Dr. Tulogdy János: Erdély kis turistakalauza. A Magyar Turista Élet Kiadványai 2. szám. Bp., Eggenberger. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15012.

2 000 HUF
Dr. Kováts József: Szentes közgazdasága. A Szegedi Kereskedelmi és Iparkamara közgazdasági irodalmi pályázatán kitüntetett pályamunka. Szeged, 1927, Szentes város közönsége-Szegedi Kereskedelmi és Iparkamara (Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt.), 54+1 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval.
15013.

2 000 HUF
Bernula Mihály: Ambrózfalva gazdasági és politikai fejlődése. 1844-1969. H.n., é.n., (Szegedi Nyomda Hódmezővásárhelyi Üzeme), 93 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15014.

2 400 HUF
Erdész Sándor: Fejfaírók a szatmári Erdőháton. Különelnyomat. Bp., 1968., Akadémiai-ny., 201-224 p. Papírkötés.   A szerző, Erdész Sándor (1929-2006) néprajzos, nyírségi mesegyűjtő, múzeumigazgató által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15015.

2 000 HUF
16
Bodor Antal: Budapest hatása a környékbeli földárak és művelési ágak alakulásra. Statisztikai Közlemények 64. kötet 4. szám. Bp.,(1934), Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Nagyméretű kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15016.

2 000 HUF
Piackutatási munkálatok II-III. köt. Statisztikai Közlemények 84. köt. 3. sz., 92. köt. 1. sz. Bp.,(1938-1940), Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Térképekkel, grafikonokkal gazdagon illusztrált. Benne Budapesti vonatkozásokkal is. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a II. kötet borítója részben elvált a könyvtesttől, a borítókon kis szakadásokkal.
15017.

3 000 HUF
Illyefalvi I. Lajos: A közoktatásügy Budapesten a világháborút megelőző években. Statisztikai Közlemények 71. kötet 3. szám. Bp.,(1933), Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a címlap kijár.;   Török István: A budapesti részvénytársaságok pénzügyi viszonyainak alakulása. Statisztikai Közlemények 62. kötet 3. szám. Bp.,(1930), Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, szakadt címlappal.
15018.

2 000 HUF
Bácskai Vera, Gyáni Gábor, Kubinyi András: Budapest története a kezdetektől 1945-ig. Várostörténeti tanulmányok. Bp., 2000, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés.
15019.

2 000 HUF
9
Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, az utolsó 7 lap kijár, possessori bejegyzésekkel.
15020.

1 800 HUF
Budapest tájékoztató kézikönyve. Székesfővárosi kalauz és emlékkönyv az ezredéves kiállítás alkalmára. Szerk.: Janszky Adolf. Bp., 1896, Franklin, III+203 p. Második kiadás. Korabeli reklámokkal. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylap (II/III) sérült, hiányos, laza fűzéssel, lapszéli gyűrődésekkel, firkákkal.
15021.

1 000 HUF
15
1907 Türk Frigyes: Egri útmutató. Az 1907-iki Országos Dalünnep alkalmára. Eger, 1907, Érseki Lyceumi Sajtó-ny., 96+40 (reklámok, vonat menetrend) p.+1 (Fekete-fehér fotó) r. Kiadói foltos papírkötésben, kissé szakadt, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egy kivételével hiányzó illusztrációkkal és hiányzó térképpel.
15022.

1 000 HUF
Edward Shackleton: Eszkimók, fókák, jéghegyek. Egy sarkutazó naplója. Bp., én., Singer és Wolfner. 7 kétoldalas fekete-fehér képtáblával. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, egy hiányzó képtáblával, a gerincen kis sérüléssel.
15023.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF