Books: History

Number of items: 154

Gerics József: A korai rendiség Európában és Magyarországon. Bp., 1987, Akadémiai. Kiadói kartonált papírkötés.
15630.

4 800 HUF
12,97
14,12
Mályusz Elemér: Egyházi társadalom a középkori Magyarországon. Bp., 2007, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés.
15631.

4 800 HUF
12,97
14,12
Matthew, Donald: A középkori Európa atlasza. Ford.: Falvay Mihály. Bp., 1989, Helikon. Gazdag képanyaggal, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15632.

1 200 HUF
E. Kovács Péter: Zsigmond király Seinában. Bp., 2014, Corvina. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15633.

3 000 HUF
Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp., (1935), Kir. M. Egyetemi Ny., 514 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos, kopott borítóval.
15634.

1 400 HUF
Hóman Bálint: Szent István. Bp., 1938., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, kihajtható térképekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
15635.

2 400 HUF
The Memory of Queen Elisabeth Preserved in Postcards. Szerk.: Hitseker Mária. Bp., 2007, Kossuth Kiadó, 157+2 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában.
15636.

6 000 HUF
Mátyás és a humanizmus. Szerk.: Csukovits Enikő. Nemzet és Emlékezet. Bp., 2008, Osiris, 702 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15637.

6 000 HUF
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr kötésben, kiadói kartontokban, jó állapotban.
15638.

6 000 HUF
Nádasdy Mausoleum. (Mausoleum Regni Apostolici Regum et Ducum. Mausoleum potentissimorum ac gloriosissimorum regni apostolici regum & primorum militantis Ungariae ducum.) Norimbergae, 1664., Apud Mich. & Joh. Fried. Endter.)Rózsa György tanulmányával. Bibliotheca Hungarica Antiqua XXIV. Bp., 1991., Akadémiai Kiadó. Kísérőfüzettel. Fakszimile kiadás. Kiadói műbőr-kötés, foltos lapokkal.
15639.

5 000 HUF
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] Dr. J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Zehnter Theil: Die Ungern unter Königen aus der Österreich-Ernestischen Linie. Erzählet von - -. Leipzig, 1825, Johann Friedrich Gleditsch,XX+771 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel, régi bélyegzésekkel.
15640.

5 000 HUF
Fischer Ferenc: A megosztott világ. A kelet-nyugat, észak-dél nemzetközi kapcsolatok fő vonásai. 1941-1991. Bp., 1993, IKVA, 399+2 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15641.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF