Historical documents, manuscripts

Number of items: 47

cca 1930 Forray Teréz író iskolai jegyzetfüzete. kb 300 beírt lap
12610.

1 200 HUF
kb 1920 Debrecen - A MÁV Vasútigazgatóság Debrecen M. Forgatókönyve kék vászonborítású karton mappa kopott aranyozott betűkkel, tartalom nélkül, a jobb felső sarokban Szigorúan titkos minősítés
12611.

kb 1920 Debrecen - "A MÁV Vasútigazgatóság Debrecen M. Forgatókönyve" kék vászonborítású karton mappa kopott aranyozott betűkkel, tartalom nélkül, a jobb felső sarokban 'Szigorúan titkos" minősítés

3 000 HUF
12612.

5 000 HUF
1934 Magyar helyzetkép - trianoni elcsatolások utáni magyar helyzet elemzéséről szóló gépelt irat, 7p
12613.

3 000 HUF
cca 1935 össz. 2 db a IV. Béla Corporatioval kapcsolatos papírrégiség: Oklevél terv, (...) hungarista eszmény megtestítője. szöveggel, viaszpecséttel, és egy logó vagy bélyegző terv., vegyes technika, papír 22,5x17,5 és 18,5x11 cm.
12614.

cca 1935 össz. 2 db a IV. Béla Corporatioval kapcsolatos papírrégiség: Oklevél terv, "(...) hungarista eszmény megtestítője." szöveggel, viaszpecséttel, és egy logó vagy bélyegző terv., vegyes technika, papír 22,5x17,5 és 18,5x11 cm.

9 000 HUF
24,32
26,47
cca 1940-1950 A Kalocsai Papnevelő Intézet tanulói által rajzolt 6 db grafika, közte egy meghívó. Ceruza, papír, karton. Jelzés nélkül, sérülésekkel, 11x8,5 cm és 20,5x19 cm közötti méretben
12615.

1 000 HUF
12616.

3 000 HUF
1944 Apáti Abkarovics Béla (1888-1957) festőművész részére kiállított irat másolata, mely szerint 1926-ban a Nagybányai Festők Társaságának rendes tagjai közé választották. Dr. Jaczkovits István munkácsi kir. közjegyző autográf aláírásával, hajtásnyommal, apró szakadásokkal
12617.

2 000 HUF
1945-1948 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, díszes, kissé sérült, kopott félvászon-kötésben, néhány kijáró lappal
12618.

1 200 HUF
1953 Rákóczi hadnagya című magyar film gépelt forgatókönyve sok kézzel írt bejegyzéssel, Kölcsey Alice kosztümös példánya, 153p
12619.

12 000 HUF
32,43
35,29
1960-1962 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé foltos
12620.

2 800 HUF
7,57
8,24
1971 Keresztury Dezső (1904-1996) író, kritikus, egyetemi tanár saját kézzel írt és aláírt gratulációja Marton Endrének, a Nemzeti Színház igazgatói kinevezéséhez, eredeti borítékjában
12622.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF