https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 146

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Lehoczky Tivadar: Bereg vármegye. Bp.-Beregszász, 1996., Hatodik Síp Alapítvány-Mandátum. Kiadói kartonált papírkötés.
15000.

Lehoczky Tivadar: Bereg vármegye. Bp.-Beregszász, 1996., Hatodik Síp Alapítvány-Mandátum. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Number of bids:
0
Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n., Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. Felvágatlan példány.
15001.

Imaoka Dzsuicsiro: Új Nippon (Japán). Bp., é.n., Athenaeum. Több száz képpel és műmelléklettel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. Felvágatlan példány.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Koppi Sándor: Szabad királyi Pest várossa polgárjainak buzgósága, midőn ő felsége I. Ferentz kegyes királyunknak nevéről neveztetett Ferentz várossában ... 21. Májusban 1822. Rudnay Sándor érdemes primásunk az üdvösséges vallás templomának helyét megtekéntvén, ez azonnal nagy sietséggel építetni kezdett. Esztergamban, (1822), Beimel Ny. 12p.
15002.

Koppi Sándor: Szabad királyi Pest várossa polgárjainak buzgósága, midőn ő felsége I. Ferentz kegyes királyunknak nevéről neveztetett Ferentz várossában ... 21. Májusban 1822. Rudnay Sándor érdemes primásunk az üdvösséges vallás templomának helyét megtekéntvén, ez azonnal nagy sietséggel építetni kezdett. Esztergamban, (1822), Beimel Ny. 12p.

 
The item is not available
Starting price:
13 000 HUF
35,14
EUR
,
38,24
USD
Number of bids:
0
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+214+2 p.+15 t. ; 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I. kötet javított gerinccel, a két kötetben kötéstáblák belsején és az elülső szennylapokon kétféle mintájú borítóval, a II. kötetben 3 tábla hiányzik.
15003.

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+214+2 p.+15 t. ; 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I. kötet javított gerinccel, a két kötetben kötéstáblák belsején és az elülső szennylapokon kétféle mintájú borítóval, a II. kötetben 3 tábla hiányzik.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Seres József: Kunágota község társadalomrajza. Bp., 1937., Magyar Társaság Falukutató Intézete, 39+1 p. Kiadói papírkötés.   K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.
15004.

Seres József: Kunágota község társadalomrajza. Bp., 1937., Magyar Társaság Falukutató Intézete, 39+1 p. Kiadói papírkötés. K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
2
Lükő Gábor: Gyula és a Körösköz története a honfoglalás korától napjainkig. A gyulai Erkel Ferenc Múzeum 1955-56-ban készült állandó kiállítása. Bp., [1955], Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum Rotaprint Üzeme, 30+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.   A szerző, Lükő Gábor (1909-2001) Kossuth-díjas néprajzkutató, etnográfus által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.
15005.

Lükő Gábor: Gyula és a Körösköz története a honfoglalás korától napjainkig. A gyulai "Erkel Ferenc Múzeum" 1955-56-ban készült állandó kiállítása. Bp., [1955], Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum Rotaprint Üzeme, 30+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Lükő Gábor (1909-2001) Kossuth-díjas néprajzkutató, etnográfus által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Tarlós István: Vendégjárás Budapesten, dedikált, Éghajlat könyvkiadó 2008, kiadói kartonált kötésben.
15006.

Tarlós István: Vendégjárás Budapesten, dedikált, Éghajlat könyvkiadó 2008, kiadói kartonált kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Wick Béla: Kassa története és műemlékei. Kassa, 1941, Wiko, 446+1 p. + 27 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, eredeti papírborító felhasználásával
15007.

Wick Béla: Kassa története és műemlékei. Kassa, 1941, Wiko, 446+1 p. + 27 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, eredeti papírborító felhasználásával

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
5
Kálmány Lajos: Szeged népe. I. köt.: Ős szeged népköltése. II. köt.: 2. Temesköz népköltése. [Egyekötve.] Arad, 1881., Réthy Lipót és Fia, XV+216+VII+1; XXII+244+IX+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó öt lap javított.
15008.

Kálmány Lajos: Szeged népe. I. köt.: Ős szeged népköltése. II. köt.: 2. Temesköz népköltése. [Egyekötve.] Arad, 1881., Réthy Lipót és Fia, XV+216+VII+1; XXII+244+IX+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó öt lap javított.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Tardy Lajos: A tokaji Orosz Borvásárló Bizottság története. (1733-1798.) Fejezetek a magyar-orosz gazdasági kapcsolatok történetéből. Sárospataki Rákóczi Múzeum Füzetei. 23-25. Sárospatak, 1963, Rákóczi Múzeum Baráti Köre, 175 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példány.
15009.

Tardy Lajos: A tokaji Orosz Borvásárló Bizottság története. (1733-1798.) Fejezetek a magyar-orosz gazdasági kapcsolatok történetéből. Sárospataki Rákóczi Múzeum Füzetei. 23-25. Sárospatak, 1963, Rákóczi Múzeum Baráti Köre, 175 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példány.

 
Sold
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
2
Kádár László: A rétyi nyír felszíne. Közlemények a Debreceni Tudományegyetem Földrajzi Intézetéből. 16. Különlenyomat a Debreceni Szemléből. Debrecen, 1949., Debrecen Városi Nyomda, 15 p.+1 (6 db fekete-fehér fotót tartalmazó képtábla) t. Kiadói papírkötés.   A szerző, Kádár László (1908-1989) földrajztudós által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.
15010.

Kádár László: A rétyi nyír felszíne. Közlemények a Debreceni Tudományegyetem Földrajzi Intézetéből. 16. Különlenyomat a Debreceni Szemléből. Debrecen, 1949., Debrecen Városi Nyomda, 15 p.+1 (6 db fekete-fehér fotót tartalmazó képtábla) t. Kiadói papírkötés. A szerző, Kádár László (1908-1989) földrajztudós által K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus részére DEDIKÁLT példány.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
0
Fazekas Árpád: Orvosi emlékek Szabolcs-Szatmárban. A szerző által DEDIKÁLT példány. Nyíregyháza, 1975., Szabolcs-Szatmár Megyei Kiskönyvtár. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
15011.

Fazekas Árpád: Orvosi emlékek Szabolcs-Szatmárban. A szerző által DEDIKÁLT példány. Nyíregyháza, 1975., Szabolcs-Szatmár Megyei Kiskönyvtár. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
4

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment