Number of items: 337

17345.

5 000 HUF
Sütő András: Szemet szóért. (Dokumentumok - naplójegyzetek.) A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1993., Csokonai Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal.
17346.

3 000 HUF
A magyar népköltés remekei I-II. köt. I. köt.: Szerelmi dalok. II. köt.: Balladák, románczok ... stb. Szerk. s a bevezetést írta: Vikár Béla. Bp.,1907,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,XXXVIII+287+1 p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.; 319 p.+8 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott, festett szecessziós, indás-virágos díszítésű félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
17347.

2 400 HUF
Lonkay Antal: Olvasókönyv felsőbb tanodák használatára a Szent-István-Társulat megbízásából. A magyar irodalom ismertetése a legrégibb időktől napjainkig. Készítette: - - azon társulat választmányi tagja. I. kötet. Buda, 1855., Bagó M., XVI+624 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított, pótolt, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a szennylapokon és kötéstáblákon számos jegyzettel és firkával.
17348.

3 600 HUF
9,73
10,59
17
Fekete István: Zsellérek. Regény. Bp.,[1943.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 334 p. Hatodik kiadás. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, javított kötéssel, pótolt szennylapokkal és papírborítással a könyvtáblák belsején, kissé foltos lapokkal.
17349.

4 000 HUF
Fekete István: Emberek között. Bp., 1944, Új Idők Irodalmi Intézet. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban. sérült fűzéssel
17350.

2 800 HUF
7,57
8,24
20
Verne Gyula: Cascabel Caesar. Ford.: Huszár Imre. Bp.,1892, Franklin, 448 p. Fekete-fehér egészoldalas, feliratozott illusztrációkkal. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal, néhány szakadt lappal, valamint néhány lapon javítással. Ritka!
17351.

5 500 HUF
14,86
16,18
Verne Gyula: Utazás a Holdba. Kilencvenhét óra és husz perc alatt. Fordította Gaal Mózes. Bp., 1905, Franklin, 272 p. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Negyedik, egyedül jogosított képes kiadás. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel.
17352.

2 200 HUF
5,95
6,47
Verne Gyula: A rejtelmes sziget. I-II. köt. Átdolg. Szász Károly. Bp.,[1924], Franklin, 194; 195-408 p. Hatodik kiadás. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, laza kötésekkel, hiányzó hátsó szennylapokkal, a címlapokon halvány névbejegyzésekkel.
17353.

3 000 HUF
Verne Gyula: Tizenötéves kapitány. Ford.: Szász Károly. Bp.,1923, Franklin. Hetedik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, minimális kopásnyomokkal.
17354.

1 000 HUF
Verne Gyula: Keraban, a keményfejű. Regény. Ford.: Miskolczi Henrik. Geiger Richard rajzaival. Bp., én., Tolnai, 248 p. Egészoldalas képtáblákkal. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötésben, kopott borítóval.
17355.

1 200 HUF
Verne, Jules: A lángban álló szigettenger. Bp., 1957, Móra. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
17356.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF