Books: Law

Number of items: 32

15623.

12 000 HUF
32,43
35,29
193. Fh. Szám. Törvényjavaslat. Magyarország magánjogi törvénykönyve. Vác,én.(cca 1928.),Váci Kir. Országos Fegyintézet Könyvnyomdája, 577 p. Kopott egészvászon-kötésben, ceruzás bejelölésekkel, jegyzetekkel, ex libris-szel, névbejegyzéssel (Tóth Lajos 1948), hiányzó címlappal.
15624.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kolligátum 2 jogi műből, az első munka címlapjának hátán: Szigeti csendőr Budapest.   1878. évi V. törvényczikk: a magyar büntető-törvénykönyv a bűntettekről és vétségekről. Az Orsz. Törvénytár hű lenyomása. Bp., 1878., Lampel R., (Vodianer F.-ny.), 190+XVI p.;   A kihágásokról szóló magyar büntető törvénykönyv. (1879. évi XL. t. cz.) Az ide vágó egyéb törvényekből, későbbi rendeletekből, belügyminiszter határozotokból vett magyarázó jegyzetekkel. Szeged, 1884., Endrényi Lajos, 82 p.  [Egybekötve.] Átkötött modern félbőr-kötés, javított kötéssel, jegyzetekkel, aláhúzásokkal, az első mű címlapja szakadt.
15625.

8 000 HUF
Buza László: Diktatura és kisebbségvédelem. Acta Litterarum Ac Scientiarum Reg. Universitatus Hung. Francisco-Iosephinae. Sectio Juridico-Politica Tom. X. Fasc. 2. Különlenyomat. Szeged, 1936., M. Kir. Fernec József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 11-23 p. Papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, javított kötéssel, néhány lapon ceruzás aláhúzásokkal.   A szerző, Buza László (1885-1969) jogász, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.
15626.

6 000 HUF
Dr. Marton Géza: Bonus paterfamilias. Különlevonat a Kecskeméten működő egyetemes református jogakadémia százéves fennállása alkalmával kiadott almanach-ból. Kecsekemét,[1933],Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda-Rt., 24 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítója hiányzik, az elülső borító foltos, rajta jegyzetekkel, valamint Tiszteletpéldány bélyegzéssel.   A szerző, Marton Géza (1880-1957) római jogász, polgári jogász által DEDIKÁLT példány.
15627.

Dr. Marton Géza: Bonus paterfamilias. Különlevonat a Kecskeméten működő egyetemes református jogakadémia százéves fennállása alkalmával kiadott "almanach"-ból. Kecsekemét,[1933],Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda-Rt., 24 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítója hiányzik, az elülső borító foltos, rajta jegyzetekkel, valamint "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. A szerző, Marton Géza (1880-1957) római jogász, polgári jogász által DEDIKÁLT példány.

6 000 HUF
René Garraud: Traité Théorique et Pratique du Droit Pénal Francais. I-V. köt. Deuxiéme Édition. Paris, 1898-1901, Librairie De La Société du Recueil Général Des Lois et Des Arr?ts. Francia nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, hiányzó szennylapokkal, az V. kötet gerincén sérülésnyommal, de belül alapvetően jó állapotban.
15628.

6 000 HUF
20
A rögtönítélési jog gyakorkolhatására ujabban módosított és 1846-ik évi május 19-én kiadott legfelsőbb határozattal kegyelmesen jóváhagyott szabályok. Pest, 1862.- Károlyi 10p.
15629.

6 000 HUF
15630.

3 000 HUF
15631.

1 600 HUF
15632.

1 600 HUF
15633.

1 600 HUF
[Kelemen Imre (1745-1819)]: Emericus Kelemen: Institutiones juris privati Hungarici, quas nobilis juventutis Hungarae usibus conscripsit - -. n.Libri II. De rebus. Volumen I. Pestini, 1814., Typis Joannis Thom. Trattner, 3+524-1027+3 p. Borító nélküli példány, egy lap szakadt, sérült (817/818.), egy lap sarkán gyűrődésnyommal, kissé foltos lapokkal.
15634.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF