Number of items: 261

Prof Dr. J. Balassa-Prof. L. Pálóczy: Ungarisch. Original Methode Toussaint-Langenscheidt. Brieflicher Sprach- und Sprech-Unterricht fu?r das Selbststudium der Ungarischen Sprache. Berlin-Schöneberg,én.,Langenscheidtschen Verlagsbuchhandlung. Német és magyar nyelven. Kiadói egészvászon-mappában, kiadói aranyozott, festett kiadói kartontokban, a kartontok elülső tábláján díszesen illusztrált szentkoronás nemzeti kiscímerrel, a borítón kopásnyomokkal.
17320.

4 600 HUF
12,43
13,53
Anthologia Hungarica. Leipzig, 1922. Insel Verlag. Kiadta Gragger Róbert leszármazottjának dedikációjával. Dedikált! Kiadói papírkötésben
17321.

4 400 HUF
11,89
12,94
Gustav A. Wetter: A szovjet ideológia ma. A dialektikus és történelmi materializmus. hn., én., nyn. Kiadói papírkötésben 80. számú számozott példány. Ritka! Kereskedelmi forgalomba nem került.
17322.

4 000 HUF
Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, egy helyen sérült, papír védőborítóval, jó állapotban.
17323.

4 000 HUF
Choderlos de Laclos, [Pierre Ambroise François (1741-1803)]: Veszedelmes viszonyok I-II. kötet. Levelek, amelyeket egy társaságban összegyüjtöttek és némely más társaságok okulására közrebocsátottak. Ford.: Benedek Marcell. Nagy írók, nagy írások második sorozat 2. Bp.,(1921), Genius, 251; 240 p. Kiadói díszes fatáblás félbőr-kötés,Gottermayer-kötés, jó állapotban.   , Weiss L. és F. nyomdája Sorbonne-típusú betűivel összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1921 októberében. Ebből az első 300 példány merített papíron készült I-XXV-ig amatőr könyvgyűjtők részére egész bőrkötésben, a 26-tól 300-ig számú példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó. Számozott (221./1500) példány. Első magyar kiadás.  A könyvből készült azonos című, nagy sikerű Oscar-díjas (legjobb forgatókönyv,legjobb látványterv és legjobb jelmezterv) film is. Rendkívül színvonalas színészi produkciókkal, köztük a főszerepekben Glenn Close, Michelle Pfeiffer,John Malkovich, valamint Keanu Reeves, és Uma Thurman.
17324.

Choderlos de Laclos, [Pierre Ambroise François (1741-1803)]: Veszedelmes viszonyok I-II. kötet. Levelek, amelyeket egy társaságban összegyüjtöttek és némely más társaságok okulására közrebocsátottak. Ford.: Benedek Marcell. Nagy írók, nagy írások második sorozat 2. Bp.,(1921), Genius, 251; 240 p. Kiadói díszes fatáblás félbőr-kötés,Gottermayer-kötés, jó állapotban. ", Weiss L. és F. nyomdája Sorbonne-típusú betűivel összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1921 októberében. Ebből az első 300 példány merített papíron készült I-XXV-ig amatőr könyvgyűjtők részére egész bőrkötésben, a 26-tól 300-ig számú példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (221./1500) példány. Első magyar kiadás. A könyvből készült azonos című, nagy sikerű Oscar-díjas (legjobb forgatókönyv,legjobb látványterv és legjobb jelmezterv) film is. Rendkívül színvonalas színészi produkciókkal, köztük a főszerepekben Glenn Close, Michelle Pfeiffer,John Malkovich, valamint Keanu Reeves, és Uma Thurman.

3 000 HUF
Machatsek Lucia: Frankenburg Adolf. Sopron, 1938, Frankenburg Irodalmi Kör. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17325.

3 000 HUF
Márai Sándor: Napló 1958-1967. München, Újváry Griff Verlag. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17326.

3 000 HUF
Katona József: Bánk Bán-ja Arany János jegyzeteivel és tanulmányával. bp., 1900. Franklin. Kiadói, bordázott félbőr kötésben.
17327.

3 000 HUF
Baksa-Soós Attila: 1Hullámon bár. [Bp., 2003], Szerzői. Avantgárd. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
17328.

3 000 HUF
Tagore, (Rabindranath) Rabindra Nath: Az élet megismerése. (Sádhaná) Fordította Bartos Zoltán Bevezető tanulmánnyal ellátta Földi Mihály. Számozott példány. 158/200 (Bp. 1921.) Révai. 1 sztl. lev.1 t. 132 l. Gerincén kisebb sérüléssel. Mesterművek. Kiadói félbőr-kötésben.
17329.

3 000 HUF
10
Conan Doyle: Mi a spiritizmus. Az uj kinyilatkoztatás. Ford.: Révay József. Az okkultizmus könyvei. Bp., 1922., Kultura. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel.
17330.

2 800 HUF
7,57
8,24
15
Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.   Megjelent 250 számozott példányban, de ez számozatlan példány.   A szerző, Lator László 1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító, a Nemzet Művésze által aláírt példány.
17331.

2 000 HUF
16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF