Number of items: 323

Kamarás Béla (?-?, működött a 20. sz. közepén): Csopaki részlet, 1962. Ceruza, papír, jelzés nélkül, 21x29,5 cm
10147.

1 800 HUF
Kamarás Béla (?-?, működött a 20. sz. közepén): Vázlatfüzet 12 db rajzzal, különböző helyszínekről (Szentendre, Balatonfüred, Fonyód), részben datált (1962). Ceruza vagy filctoll, papír, jelzés nélkül, sérült félvászon kötésben, több hiányzó lappal, 20x29 cm
10148.

5 000 HUF
10149.

5 000 HUF
Kelle Sándor (1913-2003): Baranyai falu. Olaj, vászon, jelzett. fa keretben. 60×80 cm
10150.

20 000 HUF
54,05
58,82
Kéri Imre (1945): A festő (cím nélkül). Rézkarc, papír, jelzett. 9,5x5,5 cm
10151.

2 000 HUF
Kernstok Károly (1873 - 1940): Búcsú. Akvarell, papír. 16x24 cm. Jelzett: Kernstok. Hátoldalán MNG bírálati etikett: 1607/972. A bírálat szerint Kernstok Károly színvázlata. Korabeli sérült üvegezett keretben. A Világ 1917. október 21-i számában Bölöni számol be a művész új képeiről; cím szerint is kiemeli a Nyergesújfalusi tájat, az Öntöző leányokat, a Delelő kecskéket, a Kilátást, A Duna partjánt, a téli tájképeket, és a pompás akvarelleket. Bölöni Kernstok korábbi munkáit (amelyeket annak idején nagy elismeréssel méltatott) most spekulatív konstrukciók-ként emlegeti, míg viszont a 10-es évek derekának Kernstokjában a természet őszinte hódolóját, a magyar rög legmegértőbb festőjét köszönti. Forrás: Dévényi Iván: Kernstok ( A művészet kiskönyvtára 55), Corvina Kiadó, 1970, 5-25. oldal
10152.

Kernstok Károly (1873 - 1940): Búcsú. Akvarell, papír. 16x24 cm. Jelzett: Kernstok. Hátoldalán MNG bírálati etikett: 1607/972. A bírálat szerint Kernstok Károly színvázlata. Korabeli sérült üvegezett keretben. "A "Világ" 1917. október 21-i számában Bölöni számol be a művész új képeiről; cím szerint is kiemeli a Nyergesújfalusi tájat, az Öntöző leányokat, a Delelő kecskéket, a Kilátást, A Duna partjánt, a téli tájképeket, és a "pompás akvarelleket". Bölöni Kernstok korábbi munkáit (amelyeket annak idején nagy elismeréssel méltatott) most "spekulatív konstrukciók"-ként emlegeti, míg viszont a 10-es évek derekának Kernstokjában "a természet őszinte hódolóját", "a magyar rög legmegértőbb festőjét" köszönti." Forrás: Dévényi Iván: Kernstok ( A művészet kiskönyvtára 55), Corvina Kiadó, 1970, 5-25. oldal

120 000 HUF
324,32
352,94
Kerti Károly (1917-1986): Nemzetiségi Múzeum, Tata. Rézkarc, papír, jelzett, törésnyommal, 19,5×29 cm
10153.

1 800 HUF
Kiss Farkas Imre (?-?): Vízparti táj, 1938. Ceruza, akvarell, papír, papírra kasírozva. Lapon apró foltokkal. 22x32,5 cm
10154.

2 000 HUF
Klie Zoltán (1897-1992): Kerti csokor. Olaj, farost, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal és Képcsarnok Vállalat címkéjével. Dekoratív fa keretben. 60x50 cm
10155.

95 000 HUF
256,76
279,41
Klimó Károly (1936-): Kompozíció, 1995. Szitanyomat, karton, jelzett, számozott (138/180), 17,5x13,5 cm
10156.

7 000 HUF
18,92
20,59
Kolos László (?-?): Humoros jelenetsor (képregény), 1919. Ceruza, papír, jelzett, kartonra kasírozva. Üvegezett fa keretben, 17×20,5 cm
10157.

2 000 HUF
Komjáti-Wanyerka Gyula (1894-1958): Anya gyermekével. Rézkarc, papír, jelzett. 19x12 cm
10158.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF