Paintings and graphics - "signed" or "without sign"

Number of items: 239

Mongol thangka: Mahakala , vegyes technika, kissé sérült, üvegezett fa keretben, külső méret: 13x15 cm Mahakala a hinduizmus és a tantrikus buddhizmus közös istensége. A buddhizmusban Mahakala Visnu egy heves formája, míg a hinduizmusban Mahakala Siva és Visnu (Narasimha) heves megnyilvánulása, és Mahakala istennő hitvese; a saktizmus Kalikula szektájában jelenik meg a legjelentősebb formában. Mahakala a Vajrayana, a kínai ezoterikus és a tibeti buddhizmusban (lásd Citipati), valamint a Chan és a Shingon hagyományokban dharmapala néven ismert védőistenségként is megjelenik.
10339.

16 000 HUF
44,08
47,76
10340.

12 000 HUF
33,06
35,82
Jelzés nélkül, feltehetően 1930-40 körül működött magyar festő alkotása: Virágcsendélet. Olaj, vászon. Hátoldalán Karsa Kázmér újpesti üveges és képkeretező, ősmagyar iparos, nyilas bélyegzőjével. Dekoratív, sérült korabeli keretben. 40x50 cm
10341.

Jelzés nélkül, feltehetően 1930-40 körül működött magyar festő alkotása: Virágcsendélet. Olaj, vászon. Hátoldalán Karsa Kázmér újpesti üveges és képkeretező, "ősmagyar iparos", nyilas bélyegzőjével. Dekoratív, sérült korabeli keretben. 40x50 cm

9 000 HUF
24,79
26,87
Jelzés nélkül, XX. sz. közepén működött magyar festő alkotása: Csikós. Akvarell, papír. Üvegezett fa keretben. 31x51 cm
10342.

6 500 HUF
17,91
19,40
Jelzés nélkül, XX. sz. közepén működött magyar festő alkotása: Lovasszán csikóval. Olaj, vászon, restaurált. Dekoratív fa keretben. 50x70 cm
10343.

15 000 HUF
41,32
44,78
Jelzés nélkül, feltehetően XX. sz. művész munkája: Gábriel arkangyal, novgorodi ikon. Tempera, vászon, fatáblára kasírozva, sérült, 30×23,5 cm
10344.

11 000 HUF
30,30
32,84
Olvashatatlan jelzéssel: Tata vár. Rézkarc, papír, számozott (52/100), 31×43,5 cm
10345.

2 400 HUF
6,61
7,16
10346.

15 000 HUF
41,32
44,78
August Pettenkofen (1822-1889) festménye után, olvashatatlan jelzéssel: Szerelmesek. Rézkarc, papír. Üvegezett fa keretben. 32x24 cm
10347.

4 000 HUF
11,02
11,94
5db orosz tájkép (Medvegyev:Tavasz, Sztelnyikova: Erdő, Zsukov: Naplemente stb.) Olaj, karton, fakeretben, részben jelzett, 1980 körül, (cca: 10x13cm)
10348.

8 000 HUF
22,04
23,88
A (?) jelzéssel: Népviseletes hölgy. Olaj, fa. Dekoratív fa keretben. 14,5x11,5 cm
10349.

7 500 HUF
20,66
22,39
10350.

3 000 HUF
8,26
8,96

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.