Books: History

Number of items: 150

Diószegi, György-Gáti, József: A multitude of spectacles. Hungarys Role in the History of World Exhibitions. Bp., 1992.,B+H. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15671.

1 000 HUF
Mészáros István: Mindszenty és Ortutay. Iskolatörténeti vázlat: 1945-1948. Bp, 1989, a szerző magánkiadása. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + Mindszenty József: Emlékirataim. Bp., 1989, Szent István Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés.
15672.

1 200 HUF
Gonda Imre-Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
15673.

1 000 HUF
Dümmerth Dezső: Az Árpádok nyomában. [Bp.], 1996.,Junior. Ötödik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
15674.

800 HUF
Lázár István: Képes magyar történelem. Bp., 1993, Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
15675.

800 HUF
A honfoglaló magyarság. Szerk.: Fodor István. Bp, 1996, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papír kötésben, a címlapon ceruzás jegyzetekkel.
15676.

1 200 HUF
Fénnyel írott történelem. 1845-2000. Szerk.: Jalsovszky Katalin és Stemlerné Balog Ilona. A bevezetést írta Stemlerné Balog Ilona. Bp., 2001, Helikon. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15677.

1 200 HUF
11
Die Ungarische Bilderchronik. Chronica de gestis Hungarorum. Kardos Tibor bevezetőjével. A kultúrtörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválogatta: Berkovits Ilona. Mezey László jegyzeteivel. Bp., 1961., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.   A szerző, Kardos Tibor (1908-1973) Kossuth-díjas irodalomtörténész, filológus, műfordító által dedikált példány.
15678.

1 600 HUF
Johan Falkberget: Elindultak tizenhárman. Regény. Bp., én., Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a gerincen kis szakadással, kis lyukkal.
15679.

1 200 HUF
Vörös Győző: 1907-2007. Egyiptom templomépítészete az egyiptomi magyar ásatások fényében. Bp., 2007. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, fóliázott, jó állapotban.
15680.

1 800 HUF
Stéphane Courtois - Nicolas Werth et al.: A kommunizmus fekete könyve. Bűntény, terror, megtorlás. Ford.: Benyhe János. Szerk.: Fázsy Anikó. Bp., 2000, Nagyvilág. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15681.

1 200 HUF
Királyok könyve. Magyarország és Erdély királyai, királynői, fejedelmei és kormányzói. Szerk.: Gáspár Zsuzsa és Horváth Jenő. Bp. 1993, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott papír védőborítóban.
15682.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF