Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 67

17028.

10 000 HUF
27,55
29,85
Gyakorlati gazdalexikon. Százkét munkatárs működésével szerk.: Mille Géza, Mayer János. 1-2. kötet. Bp.,[1927.], Sylvester-ny., XV+587+5; XV+593-1452+4 p. Nagyon gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
17029.

6 000 HUF
16,53
17,91
11
17030.

6 000 HUF
16,53
17,91
13
Mohácsy Mátyás: A gyümölcstermesztés kézikönyve. Bp., 1946., Pátria, 797 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
17031.

Mohácsy Mátyás: A gyümölcstermesztés kézikönyve. Bp., 1946., "Pátria", 797 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.

5 000 HUF
13,77
14,93
16
Ubrizsy Gábor: A növényvédelem gyakorlati kézikönyve. Bp., 1960, Mezőgazdasági. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
17032.

4 000 HUF
11,02
11,94
Varga Sarolta: Házi cukrászat. Bp., Pfeifer Manó. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
17033.

2 800 HUF
7,71
8,36
Kézikönyv csokoládésütemények készítéséhez. Bp., én., Meinl Gyula Rt. Kakaó és Csokoládégyára, 32 p. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval.
17034.

1 000 HUF
2,75
2,99
13
Somogyi Imre: Kertmagyarország felé. Bp., 1942, Magyar Élet,(Pesti Lloyd-ny.), 127+1 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, foltos, névbélyegzővel és névbejegyzéssel.   A szerző, Somogyi Imre (1902-1947) által Gundel Ferenc (1917-1984), Gundel Károly (1883-1956) vendéglős, gasztronómiai író fia részére dedikált példány.
17035.

3 400 HUF
9,37
10,15
21
Rügy- és levélkulcs a magyar birodalomban honos és honosított fásnövények meghatározására. Szerk.: Dietz Sándor. Bp., 1882, Országos Erdészeti-Egyesület, (M. Kir. Államnyomda), 100 p. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval,körbe vágott példány, kijáró lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel, volt könyvtári példány. A szerző általi töredékes dedikációval.
17036.

3 400 HUF
9,37
10,15
34
Gazdasági káté. A növénytermelés, állattenyésztés és üzletvitel legfontosabb szabályai kérdések és feleletekben. Ed. Teisserenc de Bort Petit questionnaire agricole c. műve nyomán összeállították: Sporzon Pál, Ébner Sándor. Magyar-óvár, 1884, Szerzői, 2+IV+2+174 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésm kissé kopott, kissé foltos borítóval, magánkönyvtári példány.
17037.

Gazdasági káté. A növénytermelés, állattenyésztés és üzletvitel legfontosabb szabályai kérdések és feleletekben. Ed. Teisserenc de Bort "Petit questionnaire agricole" c. műve nyomán összeállították: Sporzon Pál, Ébner Sándor. Magyar-óvár, 1884, Szerzői, 2+IV+2+174 p. Második, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésm kissé kopott, kissé foltos borítóval, magánkönyvtári példány.

3 000 HUF
8,26
8,96
13
Fejes Sándor: A korszerű nagyüzemi gyümölcsös. Bp., 1961, Mezőgazdasági. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
17038.

3 000 HUF
8,26
8,96
Ballner Károly: Magyar-angol gasztronomia dióhéjban. 300 angol szó pincérek számára a kiejtés megjelölésével. H.n., 1937, szerzői. 16p. Kiadói papírborítóban, sérült lapokkal és borítóval.
17039.

3 000 HUF
8,26
8,96

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.