Books: Architecture, Art

Number of items: 191

Jegyzett magyar festőművészek almanachja 1800-1914. Adattár. Szerk.: Wittek Zsolt. Debrecen, 2005, Orlikon, 319+8 p. Kiadói kartonált papírkötés.
16589.

3 000 HUF
8,26
8,96
10
1980 Magyar Építőművészek Szövetsége. Rendes tagok és tagok névsora. Bp., 1980., nyn. Számos ismert, és nagy nevű építésszel. Sérült, hiányos borítójú félvászon-kötésben, benne számos bejegyzéssel.
16590.

2 000 HUF
5,51
5,97
[Batár Attila] Attila Batar: Die Geschichte als Architekt eine Strasse in Wien - Der Mölker Steig. Mit Fotos von Lucien Hervé. Bp., 1999, Mölker Verlag, 236 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16591.

3 000 HUF
8,26
8,96
Koltay Gábor, Riskó Géza: Szász Endre. Bp., 1983, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval. A címlapon Szász Endre (1926-2003) saját kezű tollrajzával és aláírásával!
16592.

5 000 HUF
13,77
14,93
Vadas József: A konstruktőr. Kassák Lajos képzőművészeti munkássága. Bp.,1979, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
16593.

2 800 HUF
7,71
8,36
Újságrajzoló művészek könyve. Szerk: Pérely Imre. Bp., 1930., Magyar Újságrajzoló Művészek Egyesülete, 167 p. + 13 (benne: 1 dombornyomású, 2 színes, 4 kétlapos, köztük 1 litográfia (Gedő Lipót: Macskazene, 21x30 cm), és 1 linómetszet (Horváth Jenő: Termékenység, 14,5x26 cm.) t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte Bortnyik Sándor, Scheiber Hugó, Gara Arnold, Mühlbeck Károly, Pólya Tibor, Hermann Lipót, Márton Lajos, Zádor István, (Gönczi)-Gebhardt Tibor, Fáy Dezső, Kner Albert,Kozma Lajos, Molnár C. Pál, Jaschik Álmos, Batthyány Gyula, Dallos Hanna és más neves művészek illusztrációival.  A borító Végh Gusztáv, a belső címlapot Gáspár Antal munkái. A kötet végén grafikusokat tartalmazó név- és címjegyzékével. Kiadói festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, a lapok tetején szöveget nem érintő lap széli sérülésekkel kb. 16. oldalig.
16594.

2 000 HUF
5,51
5,97
19
Prakfalvi Endre-Szücs György: A szocreál Magyarországon. Stílusok-Korszakok. Bp., 2010, Corvina. Nagyon gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány.
16595.

5 000 HUF
13,77
14,93
Borsos Miklós grafikái. Tihanyi Múzeum 1976. május-augusztus. Kiállítási katalógus. H.n., 1976, Veszprém megyei Múzeumok Igazgatósága, (16) p. + 24 t. (Borsos Miklós grafikáiról készült reprodukciók). Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
16596.

3 600 HUF
9,92
10,75
Vámossy Ferenc: Korunk építészete. (Az építészet jövője. Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Bp., 1983., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 332 példányban.   A szerző, Vámossy Ferenc (1930-) Ybl-díjas, Széchenyi-díjas és Szent-Györgyi Albert-díjas építész, építészettörténész, művészeti író, egyetemi oktató által Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész részére dedikált példány. Dr. Rados Jenőnek őszinte tanítványi tisztelettel és szeretettel.
16597.

Vámossy Ferenc: Korunk építészete. (Az építészet jövője. Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Bp., 1983., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 332 példányban. A szerző, Vámossy Ferenc (1930-) Ybl-díjas, Széchenyi-díjas és Szent-Györgyi Albert-díjas építész, építészettörténész, művészeti író, egyetemi oktató által Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész részére dedikált példány. "Dr. Rados Jenőnek őszinte tanítványi tisztelettel és szeretettel."

3 000 HUF
8,26
8,96
Kiss Éva, Horváth Hilda: Kozma Lajos, az iparművész. Lajos Kozma, the Designer. (1884-1948). Bp., 1994, Iparművészeti Múzeum, 76 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16598.

2 000 HUF
5,51
5,97
16599.

3 000 HUF
8,26
8,96
Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói kissé szakadt illusztrált papír védőborítóban.   A Kisgrafika Barátok Köre tagjai részére kétszáz kézzel számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával.   Számozott (LVIII.(58.)/CC(200)) példány, a szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által aláírt és dedikált példány.
16600.

4 000 HUF
11,02
11,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.