Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 62

Zsemley Oszkár: A magyar sütő-, cukrász- és mézeskalácsos ipar története. Bp., 1940, A Magyar Sütő-, Cukrász- és Mézeskalácsos Ipar Történetének Kiadóhivatala,(Cegléd-Bp., Sárik Gyula és Géza-ny.), 428+73(személyi adattár) p.+XVI (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
17078.

16 000 HUF
43,24
47,06
Czifray István magyar nemzeti szakácskönyve. 1649 különféle utasítás a hús- és böjti ételek, tészták, sütemények, sültek, nedvek, kocsonyák, fagylaltok, gyümölcsök, likőrök stb. készítésére nézve. Függelékül: hasznos háziszerek, szépítőszerek. Bp., 1888., Rózsa Kálmán-ny., XVI+612+XVII-XXX p. Nyolcadik, tetemesen javított és bővített kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, két lap hiánnyal (193/194, XXIII/XXIV), egy-két kissé foltos lappal.
17079.

12 000 HUF
32,43
35,29
26
17080.

6 000 HUF
Gundel Károly: A vendéglátás mestersége. Gyakorlati gasztronómia. Bp.,1989,Novorg Kerszi, VIII+337+3 p.+1 t. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
17081.

5 000 HUF
Cseppjeiben hősök vére forr. Versek az egri borról. Vál., szerk., az előszót írta és a jegyzeteket összeállította: Lisztóczky László. Eger, 2000, Segít a Város Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 200 számozott példányban, ebből a 110. számú példány. A szerző által Cseh András és felesége, egri vendéglősök, a Hotel Senátor-ház üzemeltetői részére DEDIKÁLT; továbbá Cseh Károly költő és Fejér István fotóművész, a kötet közreműködői által aláírt példány.
17082.

5 000 HUF
17083.

5 000 HUF
17084.

5 000 HUF
Mary Berry: Torták, sütemények, csemegék. Ford.: Szilágyi Katalin. Bp., 1995, Kulturtrade. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.   Mary Berry (1935-) angol televíziós személyiség, szakács, cukrász, pék, ételíró, a brit Sütimester (The Great British Bake Off) c. műsor elismert zsűritagjának kreatív, izgalmas és finom receptjeinek gyűjteménye.
17085.

2 400 HUF
Ramsay, Gordon: Mennyei halételek. 2007, TB. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17086.

2 600 HUF
7,03
7,65
St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Átdolgozta Vörös Mari. Huszonhatodik, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal teritésével bővített kiadás. Bp.,1881,Eggenberger (Hoffmann és Molnár-ny.), IV+432 p. Szövegközti rajzokkal. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, két lap szélén szakadásokkal, egy lap kijár, megviselt állapotban.
17087.

2 800 HUF
7,57
8,24
21
Coca-Cola: A szakácskönyv. Ford.: Szilágyi Zsuzsa. Bp., 2014., Kossuth. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés.
17088.

3 000 HUF
Pécsi Ildikó: ...és mitől fogytam le? Bp., 1993., Tellér. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.  A szerző, Pécsi Ildikó (1940-2020) színésznő által dedikált példány.
17089.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF