Barcsay Jenő: Művészeti anatómia. Bp.,1997., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított, kissé kopott, foltos papírkötés, az elülső tábla belsején és az elülső szennylapon javítással, néhány foltos, hullámos lappal.
Banner Zoltán: Erdélyi magyar művészet a XX: században. Bp., 1990. Képzőművészeti Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben.
A szerző, Banner Zoltán (1932-) művészettörténész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
Csáji Attila: Billenő idő. Bp., 2009., Püski. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés.
A művész, Csáji Attila (1939-) Munkácsy Mihály-díjas festőművész, grafikus, fényművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
Szikora (Tamás) 65. Szerk.: Bizzer István. Gellér Katalin, Katona Szabó Erzsébet, Károlyi Zsigmond, Klimó Károly, Pasuth Krisztina, Sárvári Zita, Tolnai Ottó, és Várkonyi György tanulmányaival. Zsámbék, 2009., Dominion Consult Zrt. Szikora Tamás műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
A művész, Szikora Tamás (1943-2012) Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a magyar neokonstruktivizmus kiemelkedő alakja által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró és felesége részére DEDIKÁLT példány.
Wehner Tibor-Révész Emese: Paizs. Körmendi Galéria Budapest sorozat 12. köt. Bp, 2000, Körmendi Galéria, 178 p. Magyar és angol nyelven. Paizs László műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
A művész, Paizs László (1935-2009) Kossuth-díjas képzőművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
Dante Alighieri: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Gy. Szabó Béla 20 db fametszetével illusztrált kiadvány. Kiadói papírkötésben, magyar, olasz, román és német nyelven, kissé sérült gerinccel, hátsó borító alján apró szakadással, 43x33 cm
Aranyérmek, ezüstkoszorúk, Művészkultusz és műpártolás Magyarországon a 19. században (A Magyar Nemzeti Galéria kiadványai 1995/1). Kiadói papírkötésben