Books: Travelling, Local History

Number of items: 191

Budapest székesfőváros központi városháza. Képek a volt ,,Károly Laktanya átalakításáról. (1900-1902.) [szövegét írta: H. A.]. [Bp., 1902, Bp. Székesfőv. Közp. Városháza (közread.)] A kiadvány két részből áll. Egy nyomtatványból (füzetből): 18p. + 1tábla (kétlapos alaprajz). Valamint egy egészvászon kötésű albumból, 27 táblával, mindegyik tábla egy kartonlapra ragasztott, eredeti, egész oldalas fényképpel az építkezésről és a kész új városházáról. Fényképek mérete: 13,5x9 és 17x12 cm között. Az utolsó három kivételével korabeli nyomtatott, beragasztott feliratokkal. A füzet harmadik oldalán: ,,Bogdány Ferenc urnak tisztelettel ajánlják a közreműködött építőiparosok. (A név kézírással, a szöveg nyomtatva. A füzet szerint az átalakításnál közreműködött vállalkozások egyike volt s Bogdány és Társa). ,,A fényképfelvételek nagy részét Gerey Ernő építész, a fővállalat műszaki irodájának vezetője, a munkálatok folyama alatt készítette. Az elérhető bibliográfiák példányai csak 24 táblát tartalmaznak, tételünkben 27 tábla található! Kiadói, fényképpel illusztrált, vászonkötésben, a táblák szélén aranyozással. A hátsó kötéstáblán kisebb nedvesedés nyomával. A kötetbe helyezett szövegrész (füzet) tűzve. Rendkívül ritka, kis, de ismeretlen példányszámban készült emlékalbumok egyike, hely- és építésztörténeti különlegesség!
15000.

Budapest székesfőváros központi városháza. Képek a volt ,,Károly Laktanya" átalakításáról. (1900-1902.) [szövegét írta: H. A.]. [Bp., 1902, Bp. Székesfőv. Közp. Városháza (közread.)] A kiadvány két részből áll. Egy nyomtatványból (füzetből): 18p. + 1tábla (kétlapos alaprajz). Valamint egy egészvászon kötésű albumból, 27 táblával, mindegyik tábla egy kartonlapra ragasztott, eredeti, egész oldalas fényképpel az építkezésről és a kész új városházáról. Fényképek mérete: 13,5x9 és 17x12 cm között. Az utolsó három kivételével korabeli nyomtatott, beragasztott feliratokkal. A füzet harmadik oldalán: ,,Bogdány Ferenc" urnak tisztelettel ajánlják a közreműködött építőiparosok. (A név kézírással, a szöveg nyomtatva. A füzet szerint az átalakításnál közreműködött vállalkozások egyike volt s Bogdány és Társa). ,,A fényképfelvételek nagy részét Gerey Ernő építész, a fővállalat műszaki irodájának vezetője, a munkálatok folyama alatt készítette." Az elérhető bibliográfiák példányai csak 24 táblát tartalmaznak, tételünkben 27 tábla található! Kiadói, fényképpel illusztrált, vászonkötésben, a táblák szélén aranyozással. A hátsó kötéstáblán kisebb nedvesedés nyomával. A kötetbe helyezett szövegrész (füzet) tűzve. Rendkívül ritka, kis, de ismeretlen példányszámban készült emlékalbumok egyike, hely- és építésztörténeti különlegesség!

100 000 HUF
270,27
294,12
15001.

16 000 HUF
43,24
47,06
Kertész Róbert (1901-1960): Feltámad a félhold I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 1-160 p.,2+161-347+1 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egészoldalas és szövegközti térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15002.

10 000 HUF
27,03
29,41
9
Temesy Győző (1887-1977): Sasok országában. 45 képpel és 12 térképvázlattal. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 209+1 p.+12 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15003.

8 000 HUF
Almásy László (1895-1952): Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 146+2 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér fotók képtáblák.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken foltokkal.
15004.

8 000 HUF
27
Kelemen Pál (1894-1993): Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 168+4 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken kis foltokkal, de alapvetően jó állapotban.
15005.

6 000 HUF
15006.

8 000 HUF
15007.

3 600 HUF
9,73
10,59
Emlékkönyv a Budapest székesfővárosi IV. ker. Főreáliskola félszázados fönnállásának évfordulójára. Szerk. Kiss E. János. Bp., 1905, Székesfővárosi Házinyomda, VII+116 p. + 2 sztl. lev. + 1 (kétlapos) t.+ 64 (képek az intézet volt tanárai és tanítványainak műalkotásairól) t. Korabeli aranyozott gerincű, illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, de belül szép állapotban.
15008.

8 000 HUF
Kerekes György: A kassai kereskedők életéből. Harmadfélszázad 1687-1913. Bp., 1913., Országos Ipartestület, VI+279 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal és borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15009.

4 000 HUF
Sas Ede: Biharország. Utazás régi várak és barlangok világában. Második kiadás.; Krúdy Gyula: Hortobágy. Elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Második kiadás. [Egybekötve.] Bp., 1912-1910, Singer és Wolfner, 56+64 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos.
15010.

5 000 HUF
13
Kolumbán Lajos: A Magas Tátra hazájában. Három debreczeni diák utazása. Bp., 1909., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 99 p. Kiadói foltos egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
15011.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF