Books: Religion

Number of items: 46

Katholikus egyházjogtan. Iskolai használatra és a lelkipásztori gyakorlat számára Dr. Csiky Gergely egyházjogi tankönyvének és házasságjogtanának egyesítésével kiadta: Tokody Ödön. Temesvár, 1876, Magyar-féle ny., 568 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, kissé sérült borítóval, sérült címlappal, kissé foltos lapokkal, részben szétvált kötéssel, ajándékozási bejegyzéssel.
17235.

5 000 HUF
17236.

6 000 HUF
Horae Beatae Mariae Virginis I-II. kötet. Az Egri Főegyházmegyei Könyvtárban őrzött kódex hasonmása. Iványi Sándor és Dercsényi Dezső tanulmányaival. Bp., 1976, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói papír-, és aranyozott kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban.
17237.

4 000 HUF
Havas Károly: Az inkvizíció története. Bp., 1927, Rozsnyai Károly, 504 p. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
17238.

1 000 HUF
1929 Magyar Katolikus Almanach. III. évf. 1929. Magyarország bíbornok hercegprímása és a magyar püspöki kar megbízásából kiadja az Országos Katolikus Szövetség. Szerk.: Gerevich Tibor, Leopold Antal, Zsembery István. Bp., 1929., Stephaneum, 1 (címkép) t.+1086 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. + 2 (kihajtható ábrák) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés.
17239.

2 800 HUF
7,57
8,24
Gesangbuch zum Gebrauche der Evangelisch-Reformirten deutschen Gemeinden in Ungarn. Paks, 1906, Ignatz Rosenbaum, 112 p. Német nyelven. Dombornyomott, rézveretes, kapcsos egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kijáró elülső szennylappal, kézzel írt feljegyzésekkel, az első néhány lapon sérüléssel.
17240.

2 400 HUF
Handbuch für die Marienkinder im Kloster von der Heimsuchung Mariä bei den Salesianerinnen in Wien. Wien, 1879, Ludwig Mayer, 1 t. + 459+(3) p. Német nyelven. Aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel.
17241.

Handbuch für die Marienkinder im Kloster von der "Heimsuchung Mariä" bei den Salesianerinnen in Wien. Wien, 1879, Ludwig Mayer, 1 t. + 459+(3) p. Német nyelven. Aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel.

1 600 HUF
Mittlerer Himmel Schlüssel Budapest, é.n. Col. Rózsa. Lito illusztrációkkal, díszes dombornyomott borítással
17242.

3 000 HUF
Neues und vollständiges Pressburger Gesang- und Gebetbuch zum Gebrauche bei der öffentlichen Gottesverehrung. Pressburg, 1851, Druck und Verlag von Carl Friedrich Wigand, XXII+440+96 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17243.

1 600 HUF
Prohászka Ottokár: Sion hegyén. Prohászka Ottokár összegyűjtött munkái XXV. kötet. Bp., 1929, Szent István-Társulat, 381 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.
17244.

2 000 HUF
Pierre Chaignon: A pap az oltárnál. Magyarítá és főmagasságu és főtisztelendő Simor János bíboros herczeg-prímás ötvenéves áldozári jubileuma alkalmából kiadja az esztergomi növ. papság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Esztergom, 1886., Buzárovits Gsusztáv-ny. XIV+2+302+2 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, ex libris bejegyzéssel.
17245.

2 400 HUF
Nemeskey Andor: Az elmélkedő hitszónok. Elmélkedések az év minden vásár- és ünnepnapjára. Bp., 1876., Hunyadi Mátyás, 2+VI+423+1+IV p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, a borító foltos, kopott, megviselt állapotban, a könyvtest elvált a borítótól, de egyben van, kissé foltos lapokkal, de belül ezt leszámítva jó állapotban.
17246.

Nemeskey Andor: Az elmélkedő hitszónok. Elmélkedések az év minden vásár- és ünnepnapjára. Bp., 1876., "Hunyadi Mátyás", 2+VI+423+1+IV p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, a borító foltos, kopott, megviselt állapotban, a könyvtest elvált a borítótól, de egyben van, kissé foltos lapokkal, de belül ezt leszámítva jó állapotban.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF