Engravings

Number of items: 79

1799 A rugózott magyar kocsi részei. rézmetszet. Megjelent az Oeconomisches Enciklopediaban. 210x145 mm Paszpartuban / parts of the Hungarian coach with suspension copper plate engraving
10693.

6 000 HUF
15,92
17,14
R. Alt (1812-1905): A Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litográfia, paszpartuban Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette 14x19 cm
10694.

5 000 HUF
13,26
14,29
50 db vegyes témájú metszet a Meyers lexikonból. Kétoldalasak 31x24 cm
10695.

2 000 HUF
5,31
5,71
Építészet 12 db metszet a Meyers lexikonból. Kétoldalasak 31x24 cm
10696.

1 600 HUF
4,24
4,57
cca 1864 Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. Riegel: Szegedin-Szeged. A képen vasúti híddal. Papír, acélmetszet, jelzett a metszeten, üvegezett keretben 13x17 cm
10697.

4 000 HUF
10,61
11,43
9
Szent István király a honalapító. Litográfia, papír. 1900 körül. Dekoratív, kissé sérült üvegezett fa keretben. 34,5x22,5 cm. Keret külső mérete 45x60 cm
10698.

5 000 HUF
13,26
14,29
Magyarország és a világ építészete 26 db metszet a Pallas lexikonból. Kétoldalasak 31x24 cm
10699.

2 000 HUF
5,31
5,71
40 db technika, vasút, közlekedés témájú metszet a Pallas és Meyers lexikonból. Kétoldalasak 31x24 cm
10700.

2 000 HUF
5,31
5,71
20 db építészet, művészet témájú metszet a Pallas és Meyers lexikonból. Kétoldalasak 31x24 cm
10701.

1 600 HUF
4,24
4,57
Horváth János (1769-1835) püspök litografált képe. 15x20 cm
10702.

2 000 HUF
5,31
5,71
cca 1830 gróf Fekete János (1741-1803) generális litografált portréja 13x18 cm
10703.

2 600 HUF
6,90
7,43
cca 1850 Schloss und Kloster Illock / Újlak, Szerémség, Ludwig Rohbock. Színezett acélmetszet, papír, paszpartuban, üvegezett keretben, 11x6 cm
10704.

4 000 HUF
10,61
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.