Books: Military

Number of items: 27

Clair Vilmos: Párbaj-codex. A kard-, vitőr- és pisztolypárbaj, különböző nemei: Roskovics Ignác, Kimnach László, és Grünwald Imre festőművészek eredeti rajzaival. Bp., 1899, Singer és Wolfner,(Pátria-ny.), 2+192 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Negyedik kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötésben, néhány lapon bejelöléssel, foltos lapokkal. A szerző, Clair Vilmos (1858-1951) jogász, újságíró, párbajszakértő által dedikált példány.
16561.

7 000 HUF
18,92
20,59
1916 A Pénzintézetek Hadikórházának első évkönyve. Válogatott fejezetek a háborús orvoslástanból. Szerk.: Manninger VIlmos, John M. Károly, Parassin József. Bp., 1916, Pénzintézetek Hadikórháza, CXXXX+4+767 p.+31 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, közte színes táblákkal, rajtuk háborús sérülések fotóival is. Kiadói festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, rojtos, sérült borítószélekkel, foltos lapokkal.
16562.

7 000 HUF
18,92
20,59
A Nagy Háború írásban és képben 3 kötete. Első rész: Északon és délen I-III. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,1915-én, Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a 3 kötetben 1 kijáró lappal.
16563.

6 000 HUF
16564.

5 000 HUF
Számvéber Norbert: Páncélosok a Tiszántúlon. Az alföldi páncéloscsata 1944 októberében. Hadtörténelmi Levéltári Kiadványok. Bp., 2002, Paktum Nyomdaipari Társaság, 396+3 p. + 1 t. (térképmelléklet: Az alföldi páncéloscsata 1944. október 6-28., 42x29,5 cm). Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16565.

2 200 HUF
5,95
6,47
16566.

3 600 HUF
9,73
10,59
16567.

2 200 HUF
5,95
6,47
Müller Lajos: A jó Isten kórháza. Segély-akció elhunyt katonáinkért. Bp., 1914, Mária-kongregáció, 34 p. Második kiadás.Kiadói papírkötésben,
16568.

1 600 HUF
21
Hanasiewicz Oszkár: Korszerű hadisebészet vezérfonala. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 180 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van.
16569.

3 000 HUF
Lélek a háborúban. Balázs Béla honvédtizedes naplója Divéky József rajzaival. Gyoma, 1916, Kner Izidor. Félvászon kötésben, jó állapotban.
16570.

4 000 HUF
A világháború naplója. II-X. kötet. Magyar Könyvtár. Bp., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói papírkötés, sérült, helyenként hiányos borítókkal.
16571.

2 000 HUF
Nyékhegyi Ferenc: A Diaz-féle fegyverszüneti szerződés (a páduai fegyverszünet). Bp., 2003, Magyar Mercurius. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16572.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF