Books: Travelling, Local History

Number of items: 208

15049.

1 600 HUF
15050.

1 200 HUF
15051.

1 400 HUF
15052.

1 400 HUF
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15053.

1 200 HUF
15054.

1 400 HUF
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.   Érdekes ajándékozási sorokkal:  Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17: A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, clairvaux-i apát saját kezű aláírásával.   (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)
15055.

[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval. Érdekes ajándékozási sorokkal: "Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17:" A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, "clairvaux-i apát" saját kezű aláírásával. (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)

3 000 HUF
15056.

2 000 HUF
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga.(,,Stella Polare.) Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 218 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. +199+1 p.+3 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, hiányos képtáblákkal.
15057.

1 600 HUF
15058.

1 200 HUF
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Fordította Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. + VI+2+330 p.+ 39 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal,néhány lap kijár
15059.

2 400 HUF
Dr. Kazár Lajos: Erdély a tények szerint. Canberrra, 1989, National Library of Australia, 16+4 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrálva. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
15060.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF