Books: Travelling, Local History

Number of items: 208

Baráthosi-Balogh Benedek: Dai Nippon. 1-3. köt.  Bp., 1906. Korvin testvérek. 479 p. (103 képpel); 448 p. (számos kihajtható képpel és térképpel; 367 p. Kiadói, egységes, feliratozott Leszik Károly-féle vászonkötésben.szép állapotban
15000.

18 000 HUF
48,65
52,94
9
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel, gerincen kicsi sérüléssel, kopással.
15001.

40 000 HUF
108,11
117,65
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, borítón kopásokkal, első borító belsején egy folttal
15002.

12 000 HUF
32,43
35,29
17
Esztergom vármegye. A Magyarország Vármegyéi és Városai Központi Szerkesztő Bizottságának felügyelete alatt írták az esztergommegyei helyi munkatársak. Magyarország Vármegyéi és Városai. Bp.,[1906], Országos Monografia Társaság, XII+471 p.+1 (kihajtható térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, foltos hátsó borító, lapok a tűzésnél néhol kijárnak.
15003.

12 000 HUF
32,43
35,29
9
Dr. Borovszky Samu(szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Abauj-Torna Vármegye és Kassa. I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, Könyvtest elvált a borítótól, címlapon és egy lap szélén szakadások, borítón kis szakadások
15004.

8 000 HUF
9
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bács-Bodrog Vármegye I. Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Több képpel, térképpel és műmelléklettel illusztrálva. Budapest, é.n. [1909], Országos Monográfia Társaság, 1 térkép+4+VI+ 477 [helyesen 475]+1 p.+ 2 t.; Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélekkel. gerincen kettő sérüléssel
15005.

8 000 HUF
11
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. IX. Magyarország III. kötete:Budapest, Fiume. Bp.,1893, M. Kir. Államnyomda, . Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált, színes képtáblával. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, néhány lap kijár.
15006.

4 000 HUF
Némethy Lajos, némethy: Nagyboldogasszonyról nevezett Budapestvári Főtemplom történelme Második bővített munkálat (öt műmelléklettel). Esztergom, 1876. Horák Egyed. 239 + [1] p. + 5 t. (3 lith., 2 acélm., egy műmelléklet hiányzik és az utolsó lap. Korabeli félvászon kötésben.
15007.

8 000 HUF
15008.

10 000 HUF
27,03
29,41
A Magas Tátra részletes kalauza. I-II. kötet. I. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Szerk.: Hefty Gy. Andor. II. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Mervay Sándor. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus, 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+399+1 p.+9 sztl. lev. (Korabeli reklámok.); 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+431+1 p.+9 sztl. lev.+10 t.(Kihajtható térképmelléklet.); Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza kötéssel, kissé kopott borítókkal, a II. köteten elülső borítója foltos, az I. kötetben hiányzó térkép-melléklettel, néhány foltos lapszéllel.
15009.

8 000 HUF
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János, Mervay Sándor. Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, hiányos állapotban, kopott, sérült borítóval.
15011.

2 000 HUF
15012.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF