Books: Travelling, Local History

Number of items: 295

B. Podmaniczky Frigyes: Úti naplómból. Pest, 1853., Irodalmi Intézet, (Emich Gusztáv-ny.), 4+155+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány, foltos lapokkal.
15000.

10 000 HUF
27,03
29,41
15001.

10 000 HUF
27,03
29,41
Borsod vármegye. (Borsod, Gömör és Kishont k. e. .e vármegyék.) Szerk.: Csíkvári Antal. Vitéz Borbély-Maczky Emil ajánlásával. kövecsesi Lukács Endre előszavával. Vármegyei Szociográfiák V-VI. köt. Bp.,(1939),Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), 86+2+151+41+2+176+513 (háromhasábos számozás) + 1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomású, vörös pecsétjével, kopott, foltos borítóval.
15002.

8 000 HUF
15003.

8 000 HUF
Horusitzky Henrik: Pozsony környéke agrogeologiai viszonyai. Bp., 1917, Szerzői,(Fritz Ármin-ny.), 69+3 p. Kiadói papírkötés.
15004.

2 000 HUF
Magyarország történeti helységnévtára. Abaúj és Torna megyék. (1773-1808.) Bp.-Miskolc, 2004., Központi Statisztikai Hivatal. Nagyméretű térkép melléklettel. Kiadói papírkötés.
15005.

3 000 HUF
Történeti összehasonlító helységnévtár. 1773-1913. A történeti Magyarország északi és északi-keleti megyéi. I. kötet. Kápolnai Iván bevezetőjével. Szerk.: Jeney Andrásné. Bp., 1998, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 394 p. Kiadói papírkötés.
15006.

3 000 HUF
Magyarország vármegyéi és városai I. kötet: Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Sziklay János, Borovszky Samu. Bp., 1896, Apollo, (Légrády-ny.),579+3 p.+12 (közte 4 kromlitográfia) t. + 2 (kihajtható térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
15007.

9 500 HUF
25,68
27,94
Kerékgyártó Árpád: Kárpátoktól Adriáig. Kirándulási útmutatók. I. kötet: Budapest. 2 térképpel, 4 vázlattal és 1 közlekedési táblázattal. Bp., 1914, Magyar Földrajzi Intézet Rt. 78 p. Kihajtható térképmellékletekkel, az egyik szakadt, elvált a könyvtesttől. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott borítóval, részben szétvált kötéssel.
15008.

1 400 HUF
Szeregyházy József: Gyula megyei város vetítettképes ismertetése. Magyar városok ismertetése 5. szám. Bp., 1934, Bene Lajos. 16 p. Kiadói tűzött papírkötés.
15009.

1 200 HUF
15010.

6 000 HUF
15011.

18 000 HUF
48,65
52,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF