Books: Military

Number of items: 90

Bognár István: A győzelmes repülés titkai. Bp., 1942. Szerzői,(Jövő-ny.), 1 t.+191 p.+12 t. Fekete-fehér képtáblákkal, Kiadói papírkötés, kissé sérült, javított gerinccel, foltos.
16561.

Bognár István: A győzelmes repülés titkai. Bp., 1942. Szerzői,("Jövő"-ny.), 1 t.+191 p.+12 t. Fekete-fehér képtáblákkal, Kiadói papírkötés, kissé sérült, javított gerinccel, foltos.

4 000 HUF
Hefty Frigyes: Repülők előre! József királyi herceg előszavával. 108 képpel. Bp.,[1940],Franklin, (Franklin-ny.), 1 (címkép, Hefty Frigyes tábori pilóta) t. 319+1 p.+ 30 (fekete-fehér fotókat tartalmazó képtáblák) t. Első kiadás. Átkötött modern aranyozott műbőr-kötés, az eredeti elülső borító egy részét az elülső borítóra kasírozták, a címlapot követő (ajánlást tartalmazó lap) kijár, egy képtáblán szakadással.   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
16562.

20 000 HUF
54,05
58,82
Fecsó József: Katonadolog. Bp., 1962, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
16563.

800 HUF
Magyar Királyi Honvédség - Csendőrség - rendeleteinek tára. 1874. évtől 1912. aug. hó 30-ig. Az új véderőtörvény - az új katonai bűnvádi perrendtartás tárgymutatós átnézete. Összeáll.: Scherer Károly főhadnagy, m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezredben. Szatmárnémeti, 1912., nyn., 176 p. Kiadói félvászon-kötés, az elülső borítón kis szakadások,a hátsó borító foltos, a gerince kissé sérült, kissé hiányos.
16564.

3 000 HUF
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig). Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.). 236 p.+LXXXVII+1 t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos és kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az első oldalról hiányzó Horthy-arcképpel.
16565.

1 000 HUF
16
Hadifogoly magyarok története. Szerk.: Baja Benedek - Pilch Jenő - Lukinich Imre - Zilahy Lajos. 1-2. köt. Bp., [1930], Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, egy kihajtható táblán szakadással.
16566.

6 000 HUF
[Józef Piłsudski (1867-1935)]: Piłsudski József: 1920. Válasz M(ikhail) Tuchaczewski: A visztulai hadjárat című hadtörténelmi tanulmányára. Lengyel eredetiből fordította: Lipcsei-Steiner Mihály a lengyel hadsereg századosa. Bp., 1934.,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t.+231 p.+8 (térképek, 7 kihajtható) t. Szövegközti ábrákkal. Egyetlen kiadás. Átkötött félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
16567.

[Józef Piłsudski (1867-1935)]: Piłsudski József: 1920. Válasz M(ikhail) Tuchaczewski: "A visztulai hadjárat" című hadtörténelmi tanulmányára. Lengyel eredetiből fordította: Lipcsei-Steiner Mihály a lengyel hadsereg századosa. Bp., 1934.,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t.+231 p.+8 (térképek, 7 kihajtható) t. Szövegközti ábrákkal. Egyetlen kiadás. Átkötött félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.

6 000 HUF
Guderian, Heinz: Riadó! Páncélosok! Bp., 1999, Kossuth. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
16568.

7 000 HUF
18,92
20,59
16569.

5 000 HUF
Seymour Freiden-William Richardson: Végzetes döntések. Ford.: Németh Dorottya. Bp.,1998,Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
16570.

1 200 HUF
Stephen E. Ambrose: A B-24-es bombázók fiatal hősei. Ford.: Molnár György. Bp., 2002, Gabo. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16571.

3 000 HUF
William J. Ruhe: Háború a tengeren. II. világháborús tengeralattjárós ütközeteim. 20. Századi hadtörténet. Debrecen, 1998, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált papírkötés.
16572.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF