Books: History

Number of items: 305

Németh Andor: Metternich vagy a diplomáciai magas iskolája. Bp., 1939, Grill Károly. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval.
15676.

1 200 HUF
Dümmerth Dezső: Az Árpádok nyomában. Utazások a múltban és a jelenben. Bp, 1977, Panoráma. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, jó állapotban. Melléklettel (Az Árpád-ház leszármazási táblázata).
15677.

1 000 HUF
Raffay Ernő: Trianon titkai, avagy hogyan bántak el országunkkal. Bp., 1990, Tornado Damenija. Kiadói papírkötés.
15678.

1 000 HUF
Tisza-emlékkönyv. Gróf Tisza István halálának tizedik évfordulójára írták a Tisza István-Tudományegyetem tanárai. Debrecen, 1928., Debrecen Szabad Királyi Város-Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-Vállalata, 1 (címkép, Tisza István portréja) t.+2+296 p.+ 1 (fekete-fehér fotó, Tisza István debreceni jogász korában) + 2 (kézirat hasonmások) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.  Belák Sándor (1886-1947) enyingi születésű kísérleti kórtani kutató, farmakológus, MTA levelező tag, egyetemi tanár névbélyegzőjével és névbejegyzésével.
15679.

6 000 HUF
Markó Árpád: II. Rákóczi Ferenc, a hadvezér. Bp., 1934, Magyar Tudományos Akadémia (Sylvester-ny.). 448 p. Fekete-fehér illusztrációkkal, mellékletekkel. Kissé viseltes kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval és gerinccel, kissé sérült lapszélekkel.
15680.

1 000 HUF
Dr. Blaskovich Lajos: Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Körösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján. Bp., (1942), Stádium Sajtóvállalat Rt., 230 p. + 8 t. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, részben szétvált kötéssel.
15681.

1 800 HUF
Pálffy János: Magyarországi és erdélyi urak. Pálffy János emlékezései. I-II. köt. Sajtó alá rendezte: Szabó T. Attila. Kolozsvár, 1939, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 179+3 p.+1 t.; 157+2 p. Átkötött egyedi aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötésben, a gerincen krém színű címkével, rajta aranyozott felirattal, ex libris-szel, jó állapotban.
15682.

2 400 HUF
Wulf Schwarzwäller: Rudolf Hess, a helyettes. Ford.: Bründlinger-Béke Erika. Bp., 1996, Merényi. Kiadói kartonált papírkötés.
15683.

1 000 HUF
Szádeczky Kardoss Lajos: Bethlen Gábor levelei Illésházy Gáspárhoz 19616-1629. Bp., 1915. MTA. Korabeli félvászon kötésben
15684.

1 800 HUF
Veress Endre Berzeviczy Márton erdélyi kanczellár (1538 - 1596). Bp., 1911. Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.), 4+228 p. + 6 tábla (ebből 4 kétoldalas). Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a borítón bélyegzéssel, felvágatlan lapokkal.
15685.

1 800 HUF
Ez történt Vas megyében. Dokumentumok alapján összeállította: R. Farkas Klári. Bp., 1957, Kossuth. 96 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
15686.

1 200 HUF
Heltai Gáspár: A részegségnek és tobzódásnak veszedelmes voltáról való Dialogus. Az 1552. évi kiadás hasonmás kiadása. Sajtó alá rendezte: Stoll Béla. Bp., 1951., Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15687.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF