Books: History

Number of items: 244

Sz. D. Szazónov: Végzetes évek, Bp., 1928. Genius Kiadói papírkötésben
15767.

1 200 HUF
3 db az 1956-os forradalommal kapcsolatos könyv: Tóbiás Áron: In memoriam Nagy Imre-Emlékezés egy miniszterelnökre. H.n., 1989, Szabad tér. Kiadói papírkötés. + Ember Judit: Menedékjog - 1956. A Nagy Imre-csoport elrablása. Bp., 1989., Szabad Tér. Kiadói papírkötés + Wittner Mária: Ellenőrizve. Szerk., bevezetővel, és jegyzetekkel ellátta: Dr. Tamáska Péter. Bp., 2002., Magyar Ház. Kiadói papírkötésben.
15768.

3 db az 1956-os forradalommal kapcsolatos könyv: Tóbiás Áron: In memoriam Nagy Imre-Emlékezés egy miniszterelnökre. H.n., 1989, Szabad tér. Kiadói papírkötés. + Ember Judit: Menedékjog - 1956. A Nagy Imre-csoport elrablása. Bp., 1989., Szabad Tér. Kiadói papírkötés + Wittner Mária: "Ellenőrizve." Szerk., bevezetővel, és jegyzetekkel ellátta: Dr. Tamáska Péter. Bp., 2002., Magyar Ház. Kiadói papírkötésben.

1 200 HUF
Böhm Vilmos: Két forradalom tüzében. Októberi forradalom, Proletárdiktatúra, Ellenforradalom. Bécs, 1923, Bécsi Magyar Kiadó. Első kiadás. Félvászon kötésben, megerősített kötéssel.
15769.

3 000 HUF
Ipari újjáépítésünk. Szerk.: Tonelli Sándor. Bp., 1948, Forum Hungaricum. 200+328 p + 7 t. Kiadói aranyozott, dombornyomott, kissé sérült félvászon-kötés, a kötéstáblán nemzeti színű szalaggal, kissé kopott borítóval, a táblákon ceruzás áthúzásokkal.
15770.

3 000 HUF
Egyetemes Philologiai Közlöny. Szerk.: Heinrich Gusztáv, P. Thewrewk Emil. Ötödik évfolyam. Bp., 1881, MTA/Franklin-Társulat Könyvnyomdája. 820+15+[25] p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15771.

2 400 HUF
Dr. Márki Sándor: Az újkor története. Bp., é.n., Athenaeum. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, kihajtható kép- és térképmellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval.
15772.

3 000 HUF
Magyarország történeti kronológiája I-IV. kötet. Szerk.: Benda Kálmán. Bp., 1981-1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval
15773.

1 200 HUF
Lambrecht Kálmán: Az ősember. A 8., 19-23. fejezetek szerzője: Kormos Tivadar. Bp., é.n., Dante. Ötödik kiadás. X+374 p, 66+V t. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval, térképpel, kihajtható táblával. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, részben szétvált kötéssel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus tulajdonosi aláírásával.
15774.

1 400 HUF
Acsády Ignácz: A magyar jobbágyság története. Magyar Közgazdasági Könyvtár III. Bp., 1906, Politzer. 519 p. Könyvkötői aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, egy kijáró lappal.
15775.

2 000 HUF
Ferch Magda - Ormos Mária (szerk.): Hommage á Kosáry Domokos. 2009, Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia. + Ferch Magda (szerk.): Huszonöt év 1992-2017. A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia története. 2017, Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15776.

2 800 HUF
7,57
8,24
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. II-III. köt. Ford. Fenyő László. II. köt.: Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. III. kiadás. III.köt.: A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. IV. kiadás. Bp., 1939-19388, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, az egyik gerinc javított, részben pótolt.
15777.

1 400 HUF
15778.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF