Legéndy József (1927-2007): 7 db katonai témájú, páncélosokat (tankokat), katonákat és ágyút ábrázoló rajz. Tus, toll vagy filctoll, papír. Jelzés nélkül. Egyik lap hátoldalán "Címoldal Néphadsereg" felirattal. 8,5x27 és 19,5x30 cm közötti méretekben.
1913 Ezüst Katonai Érdemérem vörös szalagon (Die silberne Militärverdienstmedaille am roten Bande) kitüntetést adományozó okirat, Ludvig Viktor (1874-?), a szabadkai cs. és kir. 86. 'báró Karl von Steininger' gyalogezred (k.u.k. Infanterieregiment ,,Freiherr von Steininger" Nr. 86.) századosa, későbbi tábornok részére, német nyelven, díszes papíron, nyomtatott aláírással, szárazpecséttel.
Ferenc József és II. Vilmos képével díszített, I. világháborús emlék porcelán kávés készlet, kiöntő + 2 db csésze. Jelzés nélkül, matricás, kisebb kopásnyomokkal.
1915 Zerkovitz Béla: Ezek a pompás pesti csemeték! Fővárosi Orfeumban énekeli Gyárfás Dezső. Szövegét írta és zenéjét szerezte: - -. Op. 143. A borítón Tuszkay Márton (1884-1940) grafikájával. Bp., 1915, Rózsavölgyi és Társa, 6 p. Díszesen illusztrált borítóval, kissé foltos, kis gyűrődésekkel, kis szakadásokkal. + 1915 Katonáink legkedveltebb tábori nótái. Kotta. Szerk.: Kurucz János. A borítón Tuszkay Márton (1884-1940) grafikájával. Bp., 1915, Rózsavölgyi és Tsa, 5+1 p. Foltos, szakadt, sérült.