Sebők Zsigmond: Maczkó úr szárazon és vízen. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1926], Singer és Wolfner, 200 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Schmid Kristóf ifjúsági iratai. III. kötet: A virágkosárka. A karácson-éj. Szerk.: Sujánszky Antal. Bp., 1888, Athenaeum. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos, szakadt.
Benedek Elek népmesék 2 db kötet: Vitéz szabólegény, Rókáné mézes-mákos kalácsa. Bp., 1981. Móra. Kiadói papírkötésben az első kötet sérült agerincén és elvált a borítója
Ezüst mesekönyv. A világ legszebb meséi. Meséli: - -. Deák Ferenc rajzaival. Bukarest, 1975, Kriterion, 181 p.+12 (színes, egészoldalas képtáblák) t. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Ludwig Julia: Virágok az útfélen. Öt elbeszélés fiatal leányok számára. Átdolgozta Györy Ilona. Bp., ,Lauffer Vilmos, 125+1 p.+3 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, hiányzó elülső szennylappal.
Carlo Collodi: Pinocchio kalandjai. Egy kis fabáb története. Ford.: Gáspár Miklós. F. Faorzi rajzaival. Bp., é.n., Nova Irodalmi Intézet. Átkötött félvászon-kötés, aranyozott gerincű, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, kisebb szakadással, színezéssel.
Kalandos regények tára: Daniel Defoe: Robinson Crusoe, Walter Scott: Ivanhoe, J. Fenimore Cooper: Az utolsó mohikán, Robert L. Stevenson: A kincses sziget. hn., 1994, World Books. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban.