Books: History

Number of items: 189

Thierry Amadé: Elbeszélések a római történetből az V. században. Alarik a birodalom haldoklása Bp. 1885. MTA. V. 507 l. Ford. Öreg János. Kiadói, aranyozott gerincű, zöld egészvászon sorozatkötésben. Márványozott lapszélekkel. Szép példány.
15634.

3 400 HUF
9,19
10,00
Vékony Gábor: Későnépvándorláskori rovásfeliratok a Kárpát-medencében. [Szombathely,]1987, Életünk könyvek, 156+4 p. Kiadói papírkötés.  A szerző, Vékony Gábor (1944-2004) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, benne Dienes István jegyzeteivel két papírlapon.
15635.

2 400 HUF
22
Vásáry István: Az Arany Horda. Bp.,1986, Kossuth. Kiadói papírkötés.   A szerző, Vásáry István (1945-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, valamint Dienes István névbejegyzésével.
15636.

1 800 HUF
Moravcsik Gyula: Bevezetés a bizantinológiába. Bp., 1966, Tankönyvkiadó, 163+1 p. + 12 t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1600 példányban.
15637.

1 600 HUF
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+1 p Az oldalszámozáson belül LXIV képtáblával, rajtuk gazdag képanyaggal. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, a papír védőborítón egészen kis szakadással, jó állapotban.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15638.

2 000 HUF
21
1931 És mégis élünk! Magyarország 1920-1930. A Budapesti Hírlap ajándék-albuma. Bp., 1931 Budapesti Hírlap, 159+1 p.+ 9 (kihajtható térkép) t. + 2 (Horthy Miklós kormányzó és Bethlen István miniszterelnök portréi) t. Nagyon gazdag szövegközti fekete-fehér fotókkal, és grafikonokkal. Kiadói papírkötés, egy-két kihajtható táblán kisebb szakadás, gyűrődés, a borító egyik sarkán kis gyűrődéssel.
15639.

2 400 HUF
16
László, Gyula: Steppenvölker und Germanen. Kunst der Völkerwanderungszeit. Wien-München,1970,Anton Schroll. Német nyelven. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15640.

2 600 HUF
7,03
7,65
Dolgozatok a m. kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézetéből. XIX. köt. 1943. Szerk.: Banner János. Szeged, 1943, Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézete, VII+254 p. + LXVIII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a 235. oldalnál a könyvtest szétvált, foltos, volt könyvtári példány.
15641.

1 600 HUF
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-4. köt. Bp., [1938-1939], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. . Kiadói félbőr kötésben, kopott borítókkal, az I. kötet kötéstábláin kopottak, a II. kötet gerincén kis sérülés és az elülső kötéstábla foltos.
15642.

18 000 HUF
48,65
52,94
Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 594+2 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, Tiszteletpéldány bélyegzéssel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15643.

Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 594+2 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

4 400 HUF
11,89
12,94
Takáts Sándor Szegény magyarok. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 499+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15644.

4 400 HUF
11,89
12,94
Jerzy Ficowski: The Gypsies in Poland. History and Customs. hn., én., Interpress Publishers. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban.
15645.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF