Books: History

Number of items: 189

Pulszky Ferenc: Életem és korom. I-II. köt. Magyar Századok. Bp., 1958, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
15754.

1 400 HUF
Henry Steele Commager: A második világháború története. Ford.: Máthé Elek. Bp.,én.,Új Idők. (Első kiadás?) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
15755.

1 600 HUF
Borbándi Gyula: A magyar népi mozgalom. A harmadik reformnemzedék. New York, 1983, Püski. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15756.

1 400 HUF
Magyarország Krónikája 1-8. köt.: 1. köt.: Fodor István: A magyarság születése. 2. köt.: Makk Ferenc: A királyság első százada. 3. köt.: Az Árpád-ház tündöklése és hanyatlása. 4. köt.: Draskóczy István: A lilom jegyében. 5. köt.: Kovács Péter: A Hunyadiak kora. 6. köt.: Ágoston Gábor: A hódolt Magyarország. 7. köt.: Tóth István György: Három ország egy haza. 8. köt: Poór János: A kompromisszumok kora. Bp.,1992, Adams. Kiadói papírkötések.   Az egyik szerző, Fodor István (1943-2021) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány
15757.

3 000 HUF
Knight, Christopher-Lomas, Robert: A Hiram-kulcs - Fáraók, szabadkőművesség és Jézus titkos irattekercsei. H.n. 1996. Gold Book.
15758.

1 200 HUF
Adrienne Mayor: Az ókor régészei. Őslénytan a görög-római világban. Debrecen, 2001, Gold Book. Kiadói kartonál papírkötés, papír védőborítóban.
15759.

1 200 HUF
Philip Rawson: Az indiai civilizáció. A múlt születése .hn., 1983, Helikon.Ford.: Gáthy Vera. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.
15760.

1 200 HUF
Demokratikus Magyarország Monográfiája.   1848-1948. Száz év a szabadságért. Szerk.: Szendrő Ferenc. Az irodalmi szemelvényeket és a mű bibliográfiáját Tiszay Andor válogatta és állította össze.;   Negyvennyolctól negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre.;   Negyvennyolc szellemében a jobb magyar jövőért! A 48-as ifjúsági bizottságok országépítő munkája. 1947-1948-ig.   Bp., 1948, Dolgozók Kultúrszövetsége, (Kispest, Faragó Imre-ny.) Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel.
15761.

1 200 HUF
Széchényi István 3 műve: Hitel. Világ. Stádium. Bp.,1984, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Reprint kiadás.
15762.

2 600 HUF
7,03
7,65
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
15763.

1 000 HUF
15764.

1 000 HUF
Aczél Tamás, Méray Tibor: Tisztító vihar. Bp., 2006, Noran. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
15765.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF