Ujváry Zoltán: Ethnographica et folkloristica Carpathica 5-6. Angol, magyar és német nyelvű szövegekkel. Debrecen, 1988, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói papírkötésben.
Gráfik Imre (szerk.): Nyeregbe! In the saddle! Fest im sattel!. Bp., 2002, Néprajzi Múzeum. 92p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötésben.
Vegyes német nyelvű könyvtétel, 3 db. J. Rosenberg: Phönikische Sprachlehre und Epigraphik. Wien und Leipzing,1905, A. Hartleben's Verlag. Egészvászon kötésben. + A. Seidel: Praktische Grammatik der Hindustani-sprache mit zahlreichen Uebungsstücjen. Wien-Pest- Leipzing, én., A. Hartleben's Verlag. Egészvászon kötésben. + J. Rosenberg: Assyrische Sprachlehre un Keilschriftkunde für das Selbststudium. Wien-Pest- Leipzing, én., A. Hartleben's Verlag. Egészvászon kötésben, kopott borítóval.
Dr. Salgó Sándor: Önismeret-Emberismeret. Új gyakorlati jellem,- és képességtan. Pécs, 1944, Pannonia Kiadás. Félvászon kötésben, a gerinc, a kötés, előzéklap és címlap ragasztószalaggal megerősítve.
Adatok téli néphagyományaink ismeretéhez. Magyar Népköltési Gyűjtemény XX. kötet. Összeáll.: Makkai Endre- Nagy Ödön. Bp, 1993, a Magyar Néprajzi Társaság és a Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Kutatóintézete. Második, bővített kiadás. Papírkötésben, jó állapotban.
Ujváry Zoltán: Az agrárkultusz kutatása a magyar és az európai folklórban. Műveltség és hagyomány XI. Debrecen, 1969, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Félvászon kötésben, kopott, foltos papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
Bátky Zsigmond: Útmutató néprajzi múzeumok szervezésére. Sajtó alá rendezte Selmeczi Kovács Attila. Series Historica Ethnographiae 5. Bp.,1992, Néprajzi Múzeum. Fekete-fehér egészoldalas táblákkal. Kiadói papírkötés. 1906-os kiadás reprint kiadása.
Kiss Mária (szerk.): Folklór és tradíció VII. A tradicionális műveltség továbbélése az V. Magyar-Jugoszláv folklórkonferencia előadásai. Bp., 1994., MTA Néprajzi Kutatóintézet. Kiadói papírkötésben.
Kríza Ildikó, Erdész Sándor (szerk.): Folklór ás tradíció III. Irányzatok a kortársi folklorisztikában. Bp., 1987., MTA Néprajzi Kutató Csoport. Kiadói papírkötésben.
A Magyar néprajztudomány bibliográfiája 1955-1960. Szerk.: Sándor István. Bp., 1971, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói papír védőborító, kopott állapotban.
Vegyes könyv tétel : 3db: Műveltség és hagyomány 1. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XIX. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1979, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott állapotban.; Műveltség és hagyomány 2. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XX. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1981, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.; Műveltség és hagyomány 3. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXI. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1983, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés , jó állapotban.