Historical documents, manuscripts

Number of items: 46

cca 1808-1843 Érdekes papírrégiség tétel (4 db): Erzsébet királyné verse, grafikák feliratokkal, német nyelven
12246.

2 000 HUF
cca 1816 A Zemplén vármegyei nemesi-földesúri Vékey (Vékei) családdal kapcsolatos három kézirat: Extractus litteralium instrumentarum familiam Vékey concernentium in tabulariae publico (...) de Lelesz (...). 72 számozott oldal latin nyelven, évszámokra bontott bejegyzésekkel a XVI sz. visszamenőleg. Lapszéli apró szakadásokkal, utolsó néhány lap alja foltos. + 4 külön álló oldal bejegyzésekkel, ebből 3 magyar, 1 latin nyelven. Sérült, szakadt, ragasztott. + Extractus litteralium actorum de inclyta familia Vékey in archivo (...) Zemplen reperibilium. 72 számozott oldal latin nyelven, évszámokra bontott bejegyzésekkel. Korabeli papírkötésben, sérült borítóval. Helyenként kissé foltos lapokkal.
12247.

20 000 HUF
54,05
58,82
40
1859-1879 Teleltetett marhák és lovak kézzel írott jegyzéke füzetben
12248.

3 000 HUF
12249.

8 000 HUF
1868 Buda, Istvánffy püspök kézzel írt személyes hangvételű levele
12250.

3 000 HUF
cca 1870 Villa épitészeti terve. Egy kézzel rajzolt lap, a hajtásoknál beszakadással 43x36 cm
12251.

1 600 HUF
1896 Latzkovits Antal úridivat-árus kézzel írt, magyar nyelvű levele hugának lakodalma alkalmából, díszes céges fejléces levélpapíron
12252.

1 600 HUF
cca 1905-15 Thék Endre (1842-1919) asztalosmester, bútor- és zongoragyáros 3 db levele szövetkezeti és más ügyekben, fejléces papíron, autográf aláírásával + 1 db levél díszes fejléces, a gyárat ábrázoló szecessziós papíron, autográf aláírásával + A Bácsország c. politikai-szépirodalmi megyei képeslap, II. évf., 1905, 36. sz., Thék Endrével a címlapon, hajtásnyommal
12253.

3 200 HUF
8,65
9,41
30
1908-1909 Nagyvárad-Herkulesfürdő villamos vasútvonallal kapcsolatos dokumentáció (nem valósult meg): polgárgyűlés jegyzőkönyve, áramszolgáltatási szerződés, tervrajzok, stb.
12254.

20 000 HUF
54,05
58,82
1908 Pürcher és Fritsch hölgyfodrász, az egyik tulajdonos kézzel írt levele hivatalos ügyben, díszes fejléces levélpapíron, borítékkal
12255.

1 600 HUF
1910 85 db levél egy hölgytől későbbi férjének, egy mérnöknek Aradról
12256.

10 000 HUF
27,03
29,41
12257.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF