Engravings

Number of items: 32

10644.

8 000 HUF
22,92
27,68
10645.

4 000 HUF
11,46
13,84
10646.

3 000 HUF
8,60
10,38
cca 1897 Doby Jenő (1834-1899) metszette, Than Mór (1828-1899) freskója után: Tündér Ilona, a hasonnevű néprege falképcsoportozatából a budapesti Vigadó lépcsőházában. Rézmetszet, papír, jelzett a karcon. Lap alján Országos Magyar Képzőművészeti Társulat szárazbélyegzőjével. Lap jobb alsó sarkában 6916 sorszámmal. Lap jobb széle foltos, lap tetején apró szakadással. 16x33,5 cm.
10647.

cca 1897 Doby Jenő (1834-1899) metszette, Than Mór (1828-1899) freskója után: "Tündér Ilona", a hasonnevű néprege falképcsoportozatából a budapesti Vigadó lépcsőházában. Rézmetszet, papír, jelzett a karcon. Lap alján Országos Magyar Képzőművészeti Társulat szárazbélyegzőjével. Lap jobb alsó sarkában 6916 sorszámmal. Lap jobb széle foltos, lap tetején apró szakadással. 16x33,5 cm.

20 000 HUF
57,31
69,20
cca 1897 Wilhelm (Vilmos) Unger (1837-1932) metszette, Munkácsy Mihály (1844-1900) festménye után: Iskola előtt. Rézkarc, papír, jelzett a karcon. Lap alján Országos Magyar Képzőművészeti Társulat szárazbélyegzőjével. Lap jobb alsó sarkában 6960 sorszámmal. Kissé foltos, lap bal alsó sarkában töréssel. 21x17 cm.
10648.

20 000 HUF
57,31
69,20
XIX. sz vége: I. Ottó görög király fametszetű képe / Otto I. king of Greece. Woodplate 25x15 cm
10649.

1 000 HUF
2,87
3,46
Eduard Ender (1822-1883) festménye után metszette Manigaud: Benvenuto Cellini Fontainebleauban. Rézmetszet, papír. Sérült, foltos, lap teteje vágott. 45,5x59,5 cm /
10650.

1 000 HUF
2,87
3,46
cca 1685 Sarvos Szarvas, vár, rézmetszet (Beeckketsch), paszpartuban, 8,5×8,5 cm
10651.

cca 1685 "Sarvos" Szarvas, vár, rézmetszet (Beeckketsch), paszpartuban, 8,5×8,5 cm

1 000 HUF
2,87
3,46
Ludwig Rohbock (1820-1883), G. Heisinger (?-?) metszése: Aszód. Acélmetszet, papír, paszpartuban, jelzett a metszeten nyomtatva. Pest, Lauffer és Stolp, (Darmstadt, G. G. Lange-ny.). Lap szélén apró foltokkal. Üvegezett fa keretben 13,5x18,5 cm.
10652.

2 400 HUF
6,88
8,30
cca 1840 7 db acélmetszet / 7 Steel plate engravings. 14x10 cm
10653.

2 000 HUF
5,73
6,92
cca 1840 Trajanus ruhájával kötözik a sebesülteket acélmetszet / Traian gives away his clothes to bind the injured. Steel plate engraving. 14x10 cm
10654.

1 000 HUF
2,87
3,46
9
cca 1860 Ungern. Stadt Pest. Jacob Alt 1821-ben készült rajza alapján nyomat (?). Nyomtatta: Kunike. Lap teteje vágott, hajtásnyommal. 22×35 cm.
10655.

Cancelled

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.