Books: Travelling, Local History

Number of items: 192

Lőcsei stipendiánsok és literátusok. Külföldi tanulmányutak dokumentumai, 1550-1699. Sajtó alá rend. Katona Tünde, Latzkovits Miklós. Szeged, 1990, Szegedi Oktatástörténeti Munkaközösség. Fontes rerum scholasticarum II/1. Kiadói papírkötés.
15049.

800 HUF
Majsai Károly: Petőfi Sándor és születi a Szalkszentmártoni nagyvendégfogadóban. 1845-1846. Szalkszentmárton, 1996, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
15050.

900 HUF
2,43
2,65
Rudo Moric: A Magas-Tátra ormain. Bratislava, 1958, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben. Szakadozott papírborítóval
15051.

600 HUF
1,62
1,76
Kludovácz Tamás (szerk.): A fővárosi autóbuszközlekedés 75 éve. 1915-1990. Bp., 1990., Budapesti Közlekedési Vállalat. 70p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15052.

2 000 HUF
Zolnay László: Ünnep és hétköznap a középkori Budán. Bp., 1975, Magvető. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15053.

1 200 HUF
Szakály Ferenc: Sziget mezováros (Somogy megye) lakosságának connumerátiója 1551-ben. (Adalékok XVI. századi mezovárosaink demográfiai és társadalmi képéhez.). H.n., é.n., k.n.. Eredetileg megjelent a Történeti Statisztikai Évkönyv 1967-1968. Bp. 1970. 61-133. Félvászonkötés.
15054.

Szakály Ferenc: Sziget mezováros (Somogy megye) lakosságának "connumerátiója" 1551-ben. (Adalékok XVI. századi mezovárosaink demográfiai és társadalmi képéhez.). H.n., é.n., k.n.. Eredetileg megjelent a Történeti Statisztikai Évkönyv 1967-1968. Bp. 1970. 61-133. Félvászonkötés.

900 HUF
2,43
2,65
15055.

800 HUF
2 db Lloyd útiköny: Ausztria. Képekkel és térképekkel. Bp., 1929. Lloyd. Egészvászon kötésben, jó állapotban + Németh Andor: Felső Olaszország képekkel, és térképpel. Bp., 1929. Kiadói, javított egészvászon kötésben
15056.

1 600 HUF
Paris. Notizen von Karl Scheffler. Leipzig, 1925, Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Jean de La Monneraye-Auguste Dupouy-Roger Armand Weigert: Visages de LIle de France. Paris. Collection Provinciales. Paris,1946,Horizons de France. Francia nyelven. Kiadói kopott papírkötés.
15057.

1 200 HUF
Sopron az ezredfordulón. Sopron at the millennium. Sopron, 2002, Juhász Kft. Kiadói kartonált papírkötés. + 1962 Soproni szemle. XVI. évf. 1-4. sz.
15058.

1 200 HUF
Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó: A tudományosság és kultúra bölcsője. Veszprém város története a kezdetektől napjainkig. Veszprém, 2008, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Rengeteg színes fotóval illusztrált, Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15059.

Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó: "A tudományosság és kultúra bölcsője." Veszprém város története a kezdetektől napjainkig. Veszprém, 2008, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Rengeteg színes fotóval illusztrált, Kiadói papírkötés, jó állapotban.

1 400 HUF
Rejtett rímek. Akasztó verskincse. I-II. köt. Kiskun Helikon 1. Gyűjtötte, válogatta, a szerzőket bemutatta és a kísérő tanulmányt írta: Réthey Prikkel Miklós. Akasztó, 2001, Községi Önkormányzat. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.   A gyűjtő, válogató, szerkesztő, Réthey Prikkel Miklós (1943-) által dedikált.
15060.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF