Sven Hedin: Az északi sarktól a déli sarkig. Második és harmadik rész. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp.,1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. 59 műemléklelettel. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott állapotban.
Lázár István: Világjárók-világlátók. Régi magyar utazók antológiája. Bp., 1986, Móra Ferenc Könyvkiadó. Felvégi Andrea fényképeivel. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Kiadói kopottas papír védőborító.
Berzeviczy Albert: Itália. Úti rajzok és tanulmányok. Bp.,1905, Franklin. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Első oldalon beírással.
Budapesti természeti földrajza. Szerk.: Pécsi Márton. Bp., 1959, Akadémiai. Mellékletekkel, 7 db: Budapest és környékének földtani térképe (2 db), Budapest térképének talajtérképe (1 db), panoráma képek (5 db.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a hátsó borító karcos, foltos, volt könyvtári példány. Megjelent 2000 példány.
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
1981-1996 Budapesti utcajegyzék. Összeáll.: Károly István. Bp., 1981, Panoráma. Kiadói nylon-kötés.+Budapesti útmutató és címtár. + Budapesti útmutató és címtár. Bp., 1996, Útmutató. Kiadói műbőr-kötés.
Greguss György: Utazás Keleten 1881. Ő Felsége "Zrínyi" korvettjén. Készítette: - - cs. k. had. teng. apród. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: Csonkaréti Károly. [Bp., 1989], Optimum. A kézzel írt és illusztrált eredeti fakszimile kiadásával. Kiadói aranyozott műbőr-kötés és a kiadói papírkötés, a kiadói kartontok hiányzik.