Books: Travelling, Local History

Number of items: 195

Sven Hedin: Az északi sarktól a déli sarkig. Második és harmadik rész. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp.,1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. 59 műemléklelettel. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott állapotban.
15072.

2 600 HUF
7,03
7,65
Zolna László: Ünnep és hétköznap a középkori Budán. Bp., 1975, Gondolat. Második, bővített kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, kopottas állapotban.
15073.

1 000 HUF
Dr. Kós Károly: Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1976, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti ábrákkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kopottas papír védőborítóban.
15074.

1 000 HUF
Gyomaendrődi ki kicsoda? Szerk.: Kovácsné Nagy Katalin. Gyomaendrőd, 2004, Honismereti Egyesület. Fekete-fehér arcképekkel. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas állapotban.
15075.

2 400 HUF
15076.

800 HUF
Berzeviczy Albert: Itália. Úti rajzok és tanulmányok. Bp.,1905, Franklin. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Első oldalon beírással.
15077.

2 000 HUF
Budapesti természeti földrajza. Szerk.: Pécsi Márton. Bp., 1959, Akadémiai. Mellékletekkel, 7 db: Budapest és környékének földtani térképe (2 db), Budapest térképének talajtérképe (1 db), panoráma képek (5 db.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a hátsó borító karcos, foltos, volt könyvtári példány. Megjelent 2000 példány.
15078.

2 000 HUF
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
15079.

2 000 HUF
21
Veress D. Csaba: Felsőörs évszázadai. Dedikált példány. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 8. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval. Megjelent 3000 példányban.  A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által dedikált.
15080.

2 000 HUF
1981-1996 Budapesti utcajegyzék. Összeáll.: Károly István. Bp., 1981, Panoráma. Kiadói nylon-kötés.+Budapesti útmutató és címtár. + Budapesti útmutató és címtár. Bp., 1996, Útmutató. Kiadói műbőr-kötés.
15081.

800 HUF
Greguss György: Utazás Keleten 1881. Ő Felsége Zrínyi korvettjén. Készítette: - - cs. k. had. teng. apród. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: Csonkaréti Károly. [Bp., 1989], Optimum. A kézzel írt és illusztrált eredeti fakszimile kiadásával. Kiadói aranyozott műbőr-kötés és a kiadói papírkötés, a kiadói kartontok hiányzik.
15082.

Greguss György: Utazás Keleten 1881. Ő Felsége "Zrínyi" korvettjén. Készítette: - - cs. k. had. teng. apród. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: Csonkaréti Károly. [Bp., 1989], Optimum. A kézzel írt és illusztrált eredeti fakszimile kiadásával. Kiadói aranyozott műbőr-kötés és a kiadói papírkötés, a kiadói kartontok hiányzik.

1 600 HUF
Bernhard Grzimek: Afrika kincsei. Harcok Afrika állatvilágáért. Bp., 1968, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban.
15083.

900 HUF
2,43
2,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: