Books: Travelling, Local History

Number of items: 195

Bél Mátyás: Gömör vármegye leírása(1749). Gömör Néprajza XXXV. Debrecen, 1992, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszékének kiadványa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15144.

2 000 HUF
Debrecen város magisztrátusának jegyzőkönyvei 1606/1607. A Hajdú-Bihar Megyei Levéltár forráskiadványai 35. Szerk.: Radics Kálmán. Ford.: Szendiné Orvos Erzsébet. Debrecen, 2002, Hajdú-Bihar megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, jó állapotban.
15145.

1 200 HUF
Réthy István: Sevilla EXPO előtt. H.n., 1992, Aquapol. A szerző által dedikált! Kiadói kartonált papírkötés.
15146.

1 000 HUF
Budapest témájú vegyes kiadványtétel, 4 db. A budai várban. Bp., 1968, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. Enyhén kopott borítóval + F. Mihály Ida, Lócsy Erzsébet, Holl Imre: A középkori Buda és Pest. Muzeumi füzetek. Bp., 1955, Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. Sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel. + Dr. Csapó Katalin, Karner Katalin : Vendégváró Budapest. A fővárosi vendéglátás és idegenforgalom a városfejlődés tükrében 1873-1930/Kiállítási ismertető. Bp., 1996, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum. KIssé foltos borítóval de egyébként jó állapotban. + Várkerület 1945 1965. Bp., é.n., Hazafias Népfront I. ker. bizottsága. A lapszélek kissé szakadozottak.
15147.

1 200 HUF
15148.

1 200 HUF
15149.

900 HUF
2,43
2,65
Kun Miklós: Miskolc múltja, jelenje tekintettel jövőjére. Reprint kiadás. Miskolc, én., Levéltári Sokszorosító Műhely. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15150.

800 HUF
Pest-Pilis-Solt vármegye a Rákóczi-korban I. Előmukálatok Pest megye Monográfiájához 2. Közreadja: Bánkúti Imre. Bp., 1996, Pest Megye Monográfia Alapítvány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15151.

1 200 HUF
Tanulmányok Pest megye monográfiájához I. Bp., 2005, Pest Megye Monográfia Közalapítvány. Lektorálta: Szakály Ferenc, Pajkossy Gábor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15152.

800 HUF
Félegyházi Kiskun napok 1959. Ez a város születésem helye... Kiskunfélegyháza, 1959, kn. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
15153.

1 000 HUF
Borsod-Abaúj-Zemplén megyei hírlapok és folyóiratok bibliográfiája 1842-1963. Könyvtári füzetek 1. Összeállította: Fülöp Attila. Miskolc, 1964, II. Rákóczi Ferenc Könyvtár. Megjelent 800 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kicsit foltos borítóval de egyébként jó állapotban.
15154.

1 200 HUF
Olvasókönyv az 1848-49-es forradalom és szabadságharc Békés megyei történetéhez. Sajtó alá rendezte: Jároli József. Gyula, 1998, Békés Megyei Levéltár. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15155.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF