Books: History

Number of items: 182

Bagyinszki Zoltán: Magyar kastélyok. Debrecen, é.n., TKK. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15829.

2 600 HUF
7,03
7,65
A Magyar Tudományos Akadémia tagjai. I-III. kötet. Szerk: Markó László, Burucs Kornélia, Balogh Margit, Hay Diana. Bp., 2003, MTA Társadalomkutató Központ-Tudománytár. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban , jó állapotban.
15830.

1 400 HUF
Decsy Sámuel: A Magyar Szent Koronát őrző bandériumok története. Pápa, 2020, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés
15831.

1 400 HUF
Mágnások, birtokosok, címerlevelesek. Rendi társadalom-polgári társadalom 9. Konferencia: Pécsvárad, 1995. szept. 12-13.Szerk.: Ódor Imre, Pálmány Béla. Takács Péter. Debrecen, 1997, Hajnal István Kör, KLTE Történelmi Intézete Segédtudományi Tanszék. Miskolc megyei Levéltár volt példánya. 600 példányban megjelent. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, kopottas állapotban.
15832.

2 000 HUF
Hetven év. emlékkönyv Dr. Schweitzer József születésnapjára. Szerk.: Landeszman György, Deutsch Róbert. Bp., 1992, Budapesti Zsidó Hitközség. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
15833.

900 HUF
2,43
2,65
1968 Fazekas Árpád: Jósa András élete és munkássága. Különlenyomat: Communicationes de Historia Artis Medicinae. Orvostörténeti Közlemények. Szerk.: Antall József. Bp., 1968, Egyetemi-ny., 141-151 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.   A szerző, Fazekas Árpád (1924-2019) gyermekorvos, főorvos, helytörténész, Nyíregyháza és a Nyírség egyik legelhivatottabb helytörténeti kutatója által Németh Péter (1941-) régész, történész, nyíregyházi Jósa András Múzeum igazgatójának részére dedikált példány.
15834.

1 400 HUF
Strabón: Geógraphika. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval. Kissé szakadozott papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
15835.

2 000 HUF
Lázár Gyula: Az orosz birodalom történelme [4. köt.: Katalin czárnőtől 1725-től egész a jelenkorig.Történeti, nép- és földrajzi könyvtár. XXXII. köt. Temesvár, 1891, Csanád-egyházmegyei Könyvsajtó,] 606 p. Kiadói félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az elülső szennylap és a címlap hiányos, két oldal kijár (31/32./577/578.), ceruzás aláhúzásokkal, az elülső szennylap szakadt.
15836.

2 400 HUF
Pallavicini-Andrássy Borbála kitelepítési és 1956-os naplója. Bp, 1990, Gondolat. Karcos, foltos papírkötésben.
15837.

1 600 HUF
16507.

2 400 HUF
16508.

2 400 HUF
16510.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF