Books: Judaica

Number of items: 45

Somodi Henrietta: A kecskeméti ortodoxia 27 éve. Bp., 2017., Aura. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17276.

1 800 HUF
2 db könyv a zsidókérdésről: Martinovich Sándor: A zsidókérdés. Pécs, 1918. Pius kollégium. 40p. Sérült, elvált papírborítóval. A. Sichermann: A zsidókérdés végleges megoldása. Bp., (1945) Szabadság nyomda. 32p. Sérült papírborítóval
17277.

2 db könyv a "zsidókérdésről": Martinovich Sándor: A zsidókérdés. Pécs, 1918. Pius kollégium. 40p. Sérült, elvált papírborítóval. A. Sichermann: A zsidókérdés végleges megoldása. Bp., (1945) Szabadság nyomda. 32p. Sérült papírborítóval

2 000 HUF
16
Szenes Chana. Élete, küldetése és halála. A magyar kiadást sajtó alá rendezte: Danzig Eliséva. Tel-Aviv, 1954, Hákibuc Hámeuchád. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
17278.

2 000 HUF
Munkácsi Ernő: Hogyan történt? Adatok és okmányok a magyar zsidóság tragédiájához. Bp., 1947., Renaissance. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval.
17279.

2 000 HUF
Nathaniel Katzburg: Zsidópolitika Magyarországon 1919-1943. Bp., 2002, Bábel Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír kötésben.
17280.

1 800 HUF
Varga István: Adalékok a zsidóság fonyódi történetéhez. Veszprém, 2005., Agenda Natura. Kiadói papírkötés.
17281.

1 400 HUF
Vihar Béla (szerk.): Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből 1941-1945. Bp., (1945), Hechaluc. Kiadói papír kötésben.
17282.

1 200 HUF
16
Fényes Mór: A Zsidó vallástan. Budapest, 1901, k.n. (Bicher I. könyvnyomdája). Kiadói papírkötés, kissé sérült és foltos borítóval. Részben felvágatlan példány.
17283.

1 400 HUF
13
Fedor Ágnes: Sárga nárcisz. Egy marék vers. 1939-1945. Bp., 1945, Magyar Téka, 39 p. A címlap Gábor Éva munkája. Kiadói illusztrált papírkötés.
17284.

800 HUF
11
A hagyomány gyöngyei: A Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Az 1921-1923-as kiadás reprintje. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, jó állapotban. Ez a könyv az IKVA Kiadó gondozásában 2001-4000-ig számozott példányban. 3844. számú számozott példány.
17285.

A hagyomány gyöngyei: A Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Az 1921-1923-as kiadás reprintje. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, jó állapotban. Ez a könyv az IKVA Kiadó gondozásában 2001-4000-ig számozott példányban. "3844." számú számozott példány.

1 800 HUF
Lévai Jenő: Zsidósors Magyarországon. Bp., 1948, Magyar Téka. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel, kopottas borítóval.
17286.

2 000 HUF
Mezei András: Adorno. Zsidó versek. Fekete-fehér illusztrációkkal. Bp., 1994, Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés műanyag védőborítóban.
17287.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF