Books: History

Number of items: 138

Varga Domokos (szerk.): Szabadság és halál 1848-49 - Szem- és fültanúk híradásai . Bp., 1998, Két Krajcár. A szerkesztő, Varga Domokos (1922-2002) József Attila- (1973) és Kossuth-díjas magyar író, újságíró által dedikált! Első kiadás. Kiadói papírkötés.
15723.

2 000 HUF
Lévai Jenő: Endre László - A magyar háborús bűnösök listavezetője. Bp., 1945, Müller Károly. Kiadói papír kötésben, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15724.

1 000 HUF
Gárdos Mariska: A nő a történelem sodrában. Bp., 1942, k.n. (Arany János irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.). A szerző, Gárdos Mária (1885-1973) magyar írónő, újságíró, a szocialista nőmozgalom egyik vezetője által aláírt! Kiadói papírkötés, kiadó sérült papírborítóval..
15725.

2 800 HUF
7,57
8,24
Ferdinand Gregorovius: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Fordította: Pászthory János. Bp., 1897, MTA. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
15726.

2 000 HUF
Szirmai Rezső: Fasiszta lelkek. Pszichoanalitikus beszélgetések a háborús főbűnösökkel a börtönben. Bp., 1946., Faust, 299 p. A könyvben Imrédy Béla, Kolosváry-Borcsa Mihály, Szálasi Ferenc és mások. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, de egyben van, kopott borítóval.
15727.

1 000 HUF
Robert Littel: Az ártatlanság vége. Félrevezette a CIA a magyarokat 1956-ban? 0Bp., 2003, Hamu és Gyémánt. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15728.

1 000 HUF
Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV-XIX. század. Összeáll.: Kolb Jenő. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. AZ 1939-es kiadás reprintje. Vászonkötésben, jó állapotban.
15729.

1 000 HUF
Dienes István: A Karancslapujtői honfoglalás kori öv és mordvinföldi hasonmása. Különlenyomat az Archeológiai Értesítő 91 évf. 1964. évi 1. számából. Bp., 1964., Akadémiai Nyomda, 17-40 p. Papírkötésben.
15730.

1 200 HUF
Darkó Jenő: Népességi mozgalmak Erdélyben és környékén a középkorban. Erdélyi Füzetek 3. A Magyar Revíziós Liga támogatásával kiadja: - - Debrecen, 1938., Debreceni Székely Társaság, (Városi-ny.), 71 p. Papírkötés, a borítók szakadozottak, leszakadtak a könyvtestről.
15731.

1 000 HUF
15
Az illegális Szabad Nép. Összeállította Máté György. Bp., 1954, Szikra. Kiadói egészvászon kötésben. Ajándékozási sorokkal
15732.

3 000 HUF
Az első világháború információtörténetéhez. Szerk.: Z. Karvalics László. Információtörténelem 8. Bp., 2018., Gondolat. Kiadói papírkötésben.
15733.

1 600 HUF
Koós Kálmán: Voltunk, vagyunk, leszünk. Bp., 1999, Gede Testvérek Bt. Kiadói papírkötésben.
15734.

3 200 HUF
8,65
9,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF