Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 53

1959 Az Orvosi Hetilap centenáriumi emlékkönyve. Összeáll.: Palla Ákos, Trencséni Tibor. Bp., 1959., Medicina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadók és szerkesztők listájával. Kiadói félvászon-kötés.  Dr. Faller József (1936-?) sebész, orvos professzor, egyetemi tanár részére szóló ajándékozási sorokkal, az 1959. évi felszabadulási műtőversenyen elért II. helyezéséért, pecséttel, aláírással.
17138.

3 000 HUF
17139.

2 800 HUF
7,57
8,24
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Trianon előtti és Csonka-Magyarország térképpel. Díszes, aranyozott, kopott vászonkötésben. Tulajdonosi bélyegzővel és névbejegyzéssel.
17140.

1 200 HUF
17141.

1 600 HUF
17142.

1 600 HUF
Dr. Missura Tibor: Életem, hivatásom tükrében. Gondozta, sajtó alá rendezte és kiadja: Missura Katalin. Bp.-St. Gallen, 2010.,(Accordia.) Kiadói kartonált papírkötés. Az összeállító és kiadó, Missura Katalin által dedikált.
17143.

2 000 HUF
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. IV. (Harmadik száz, I. és II. tized.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Centuria Tertia Decas I. et II. Ford.: Vida Tivadar. Ébert Tibor, Waigand József, Marót Miklós. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Bp., 1970., Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 700 példányban. Számozatlan példány.
17144.

2 400 HUF
Bögi Júlia: A szemészet krónikája egyetemünkön. Nagyszombattól a Mária utcáig. Bp.,2013,Semmelweis Egyetem-Schulek Vilmos Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált!
17145.

3 000 HUF
Völgyesi Ferenc: Minden a lélek. A démonológiától a gyógyhipnózisig. Bp., 1942, Dante. Harmadik, bővített és új képanyaggal bővített kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
17146.

1 400 HUF
Hutyra Ferenc-Marek József: Állatorvosi belgyógyászat. I-II. köt. I. köt. : Fertőző betegségek. II. köt. Szervek betegségei. Az I. kötet végén: Manninger Rezső: A csirkék fehér hasmenése és a tyúktyphus. Összefoglaló ismertetés. Bp.,1923-1924., Pátria,360 p.+III t.+19 p.; XII+719 p.+ 1 t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, néhány lapon ceruzás jegyzettel, bejelöléssel, az I. kötetben hiányzó címlappal, a III. tábla sarkán hiánnyal.
17147.

Hutyra Ferenc-Marek József: Állatorvosi belgyógyászat. I-II. köt. I. köt. : Fertőző betegségek. II. köt. Szervek betegségei. Az I. kötet végén: Manninger Rezső: A csirkék fehér hasmenése és a tyúktyphus. Összefoglaló ismertetés. Bp.,1923-1924., "Pátria",360 p.+III t.+19 p.; XII+719 p.+ 1 t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, néhány lapon ceruzás jegyzettel, bejelöléssel, az I. kötetben hiányzó címlappal, a III. tábla sarkán hiánnyal.

1 400 HUF
17148.

20 000 HUF
54,05
58,82
17149.

7 000 HUF
18,92
20,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF