Hevesy Iván: A posztimpresszionizmus művészete. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 99+1 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal illusztrálva. A hátsó kötéstáblán Kozma Lajos könyvdíszével. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben
Pamer Nóra: Art nouveau a belga építészetben. Bp.,1979., Műszaki. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hekler Antal: A szobrászati stílus problémái. Bp., 1915., Orsz. M. Kir. Képzőművészeti Főiskola, (Hornyánszky-ny.), 163 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Nemeskürty István: Film és nevelés. Kéziratként. Bp., 1968., Magyar Néphadsereg Központi Klubjának Módszertani Osztálya. Kiadói papírkötés. Megjelent 3300 példányban.
Vegyes bútorművészettel kapcsolatos tétel, 3 db:
Magyar bútorművészet a XVIII. században. Kiállítás a Nagytétényi Kastélymúzeumban. Bp., Bp., 1967, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói tűzött papírkötés.;
Bútorművészet a XIX. században. Magyar bútorok a század első felében. Kiállítás a Nagytétényi Kastélymúzeumban. Bp., 1970, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói tűzött papírkötés.;
Festett népi bútorok. Kiállítási katalógus. Összeáll.: Sándor Ildikó. Szentendre,1985,Népművészetek Háza. Kiadói papírkötés.
Borsos Miklós gyűjteményes kiállítása. Összeáll.: L. Kovásznai Viktória. Bp., 1976, MNG. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A művész által aláírt példány.