https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 356

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Tamási Áron: Játszi remény. Bp., 1961, Szépirodalmi. A szerző (?) által írt sorokkal (aláírás nélkül!), Kisfaludy András (1950- ) rendező és mások aláírásaival. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
17675.

Tamási Áron: Játszi remény. Bp., 1961, Szépirodalmi. A szerző (?) által írt sorokkal (aláírás nélkül!), Kisfaludy András (1950- ) rendező és mások aláírásaival. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Az igaz Irodalom Megtsúfoltatása ... vagyis A szépreményű Goethe ur béfogatása az Könnyü Múzsa Kocsijába. Tragikus Bábszínházi Komédia Egy Felvonásban Mellyet Szerzett Keleti Arthur költő s fába metszett rajzokkal tsinositott Fáy Dezső. Buda-Pest, 1927. Amicus. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban.
17676.

Az igaz Irodalom Megtsúfoltatása ... vagyis A' szépreményű Goethe ur béfogatása az Könnyü Múzsa Kocsijába. Tragikus Bábszínházi Komédia Egy Felvonásban Mellyet Szerzett Keleti Arthur költő s fába metszett rajzokkal tsinositott Fáy Dezső. Buda-Pest, 1927. Amicus. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
1
Merriman, Charles Eustace: A dollárkirályfi levelei papájához.Bp., 1905, Rákosi Jenő. Díszes, foltos, kopott szecessziós vászonkötésben.
17677.

Merriman, Charles Eustace: A dollárkirályfi levelei papájához.Bp., 1905, Rákosi Jenő. Díszes, foltos, kopott szecessziós vászonkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Aurora. Hazai Almanach 1822-1831. Összeáll. és bev.: Kenyeres Imre. Bp., 1938, Officina. Illusztrált kiadói kartonkötésben, kissé sérült gerinccel
17678.

Aurora. Hazai Almanach 1822-1831. Összeáll. és bev.: Kenyeres Imre. Bp., 1938, Officina. Illusztrált kiadói kartonkötésben, kissé sérült gerinccel

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.) Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet töb­ben írták, kü­lönböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reform­emberek vagyunk. Az írás műfaját pam­fletként de­finiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent. A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak című munkáról is.  XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával
17679.

Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.) Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet töb­ben írták, kü­lönböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reform­emberek vagyunk". Az írás műfaját pam­fletként de­finiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent". A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó" című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak" című munkáról is. XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
0
Lévai Jenő: Éhség, panama, Hinterland. I-III kötet. Bp., 1935, Magyar Hétfő. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült gerinccel, kiadói szakadt kartontokban.
17680.

Lévai Jenő: Éhség, panama, Hinterland. I-III kötet. Bp., 1935, Magyar Hétfő. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült gerinccel, kiadói szakadt kartontokban.

 
Sold
Starting price:
6 500 HUF
17,57
EUR
,
19,12
USD
Number of bids:
2
Nemzeti daloskönyvecske. Pest, 1863, Lampel Róbert. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, ceruzás bejegyzésekkel.
17681.

Nemzeti daloskönyvecske. Pest, 1863, Lampel Róbert. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, ceruzás bejegyzésekkel.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Magyar Minerva. A magyarországi múzeumok és könyvtárak czímkönyve. I.. évf. Bp., 1900. Athenaeum. Egászvászon kötésben. Ritka!
17682.

Magyar Minerva. A magyarországi múzeumok és könyvtárak czímkönyve. I.. évf. Bp., 1900. Athenaeum. Egászvászon kötésben. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Láttam a Napot. Erdős Krisztina, Kuminetz Géza és Somlai Péter válogatott versei. Veszprém, 1994. Dedikált! Papírkötésben, jó állapotban. + Baranyi Ferenc: Összes szerelmes versei.1957-1991. Bp., 1991, Mixtus Kft. Dedikált! Papírkötésben, jó állapotban.
17683.

Láttam a Napot. Erdős Krisztina, Kuminetz Géza és Somlai Péter válogatott versei. Veszprém, 1994. Dedikált! Papírkötésben, jó állapotban. + Baranyi Ferenc: Összes szerelmes versei.1957-1991. Bp., 1991, Mixtus Kft. Dedikált! Papírkötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Zechenter Antal: A magyar Anakreon. 1785-ben, Prágában Rofenmüller örököseinél, Beránek János gondviselése alatt megjelent könyv reprint mása. Bp., é.n., Anakreon. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
17684.

Zechenter Antal: A' magyar Anakreon. 1785-ben, Prágában Rofenmüller örököseinél, Beránek János gondviselése alatt megjelent könyv reprint mása. Bp., é.n., Anakreon. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Vaszary Gábor: Ő. Bp., 1935, Nova. A szerző által dedikált! A szerző illusztrációival. Kiadói egészvászon kötésben, laza kötéssel, néhány lap foltos.
17685.

Vaszary Gábor: Ő. Bp., 1935, Nova. A szerző által dedikált! A szerző illusztrációival. Kiadói egészvászon kötésben, laza kötéssel, néhány lap foltos.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
6
Jósika Miklós: A magyar kényurak. I-IV. kötet. (Két kötetben.) Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf.  Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két foltos lappal, egy-két ceruzás bejegyzéssel. A címlapokon: Robert Lampel Pester Leihbibliothek, Lampel Róbert Pesti Kölcsönkönyvtára bebélyegzéssel.
17686.

Jósika Miklós: A magyar kényurak. I-IV. kötet. (Két kötetben.) Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf. Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két foltos lappal, egy-két ceruzás bejegyzéssel. A címlapokon: Robert Lampel Pester Leihbibliothek, "Lampel Róbert Pesti Kölcsönkönyvtára" bebélyegzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
4 600 HUF
12,43
EUR
,
13,53
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Current item in the room
Catalogue number:
Here you can follow which item is up in the room. You can bid for the item at the item details.
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment