Az édesvizek élete. Ford. Entz Margit. Az eredetivel összehasonlította és a magyar viszonyoknak megfelelően kiegészítette Entz Géza. Bp. 1904. K. M. Természettudományi Társ. XXV, 588 l. 12 t. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel.
Tomka Szászky [János], Ioannes: Introductio in orbis antiqui et hodierni geographiam... I. Posonii et Cassoviae, 1777. Landerer. [46] + 692 + [12] Rézmetszetű címkép nélkül, egy oldal hiánnyal.
Egy győri gimnáziumi tanár munkája a a világ földrajzi leírásáról az összehasonlító földrajz eszközeivel. Korabeli, enyhén sérült félbőr kötésben.
Tissot, Samuel: Avis au peuple sur sa santé. Troisieme édition originale, augmentée par l'auteur. I-II.
Paris, 1767. S. Michel. Korabeli, kissé kopott egészbőr kötésben. Érdekes természettudományi munka. / In sloghtly worn leather binding.
Dr. Völgyesi Ferenc: A hipnózis helye és alkalmazása a modern gyógyászatban. Bp., 1920., Garai-ny., 4+284 p. II. kiadás. Átkötött félvászon-kötés. A szerző, Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1960) hipnóziskutató orvos dedikációjával.
G.H. Darwin: A tengerjárás és rokontünemények naprendszerünkben. Fordította: Dr. Kövesligethy Radó. 52 rajzzal. Bp., 1904, K. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-Társulat-ny.), XV+308 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
1913 Állattani közlemények. XII. köt. 1-4 sz. Szerk.: Soós Lajos, Méhely Lajos. Bp., Kir. M. Természettudományi Társulat, IV+264+14 p.+II t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az egyik képtábla papírja szétvált, pár lap kijár.
Aszlányi Dezső: Életünk és nemünk. Összes nemi kérdések végleges megoldása. Bp., 1909., Modern Irodalom, 224 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.