Books: Travelling, Local History

Number of items: 193

Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (kétoldalas, fekete-fehér fotók) t. +1 (kihajtható térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen és a borítón kopásnyomokkal, ezt leszámítva jó állapotban.
15024.

4 000 HUF
27
Kelemen Pál (1894-1993): Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 168+4 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
15025.

4 000 HUF
Keöpe Viktor, dr. (1883-1970): Titokzatos Kína. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 205 p.+20 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15026.

4 000 HUF
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
15027.

3 000 HUF
Baktay Ervin, dr. (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
15028.

3 000 HUF
15029.

1 000 HUF
Szavójai Lajos Amádé: Az észak csillaga (stella polare). Az Északi sarktengeren 1899-1900. 1. köt. Bp., [1904], Lampel. Kicsit szakadt gerincű díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
15030.

800 HUF
10
15031.

1 000 HUF
15032.

1 000 HUF
Bogdán István: Mestere volt egykor... Bp.,1984,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos de egyébként szép állapotban. A tartalomjegyzékben piros tollal írt szöveggel.
15033.

900 HUF
2,43
2,65
Gaál Károly: Aranymadár. A burgenlandi magyar falvak elbeszélőkultúrája. Szombathely, 1988, a Vas megyei Múzeumok Igazgatóságának kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, a borítón Borsodi Ferenc, festőművész munkája. Papírkötésben, kissé kopott állapotban.
15034.

1 800 HUF
15035.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF