Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 98

[Jean-Martin Charcot (1825-1893)]: J. M. Charcot: Előadások az idegrendszer betegségeiről. II-III. kötet. Összegyűjt. és közölte: Bourneville, Babinski, Bernard, Féré, Guinon, Marie, Gilles de la Tourette.Ford.: Koller Gyula, Morvacsik Ernő Emil. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára XXXV.,LVII. kötet. Bp., 1879-1889., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XV+388 p.+ 10 t.; 367+5 p.Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötések, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítókkal, intézményi bélyegzőkkel, a III. kötet gerincén sérüléssel, az II. kötetből két kijáró lappal és egy kijáró táblával, hiányzó szennylapokkal.
17267.

5 000 HUF
17268.

5 000 HUF
17269.

5 000 HUF
Darányi Gyula: Közegészségtan. I-IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXII., CLXVI.,CLXIX, CLXXIX. Bp., 1939- 1942, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, VIII+535 p.; VI+2+264 p.; VII+2+414 p.; X+472 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,Corvina-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítókon, de alapvetően jó állapotban.
17270.

5 000 HUF
A szemészet kézikönyve I-III. köt. Szerk.: Grósz Emil, Hoor Károly. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CII, CIV, CVI. Bp., 1909-1910, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XV+1027+ 6 (közte kettő kihajtható tábla) t.; XI+877 p.+XI+824 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
17271.

6 000 HUF
17272.

10 000 HUF
27,03
29,41
Fodor József: Közegészségtan. Dr - - előadásai után jegyezte Nyitó Sándor orvos növendék. Bp., 1878., Langer Ede és Fia, 210+43+1+II p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, ceruzás aláhúzásokkal. Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
17273.

10 000 HUF
27,03
29,41
17274.

10 000 HUF
27,03
29,41
17275.

5 000 HUF
A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874 aug. 24-től aug. 29-ig Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Szerk.: Fehér Ipoly. Kubinyi Ágoston és Ferenc arcképével, több felmentvénnyel, és színezett kőnyomatú táblákkal. Bp., 1875., Franklin, 1 (Kubinyi Ferenc és Kubinyi Ágoston arcképe) t.+4 sztl. lev.+329 p.+ IV (kőnyomatok)+ III t. Átkötött modern félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.  Benne számos érdekes tanulmánnyal, közte Rózsay József: A hullák égetéséről c. írásával.
17276.

6 000 HUF
10
A magyar patológia története. Szerk.: Bodó Miklós, Honti József, Sugár János, Tanka Dezső. Bp., 2005., Medicina. Kiadói kartonált papírkötés. CD-rommal.
17277.

1 200 HUF
17278.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF