Historical documents, manuscripts

Number of items: 77

cca 1936-37 Össz. 11 db füzet, részben beírt. Egyik egy 1936/37 korcsolya tréning napló, másik egy könyveim jegyzéke, harmadikon irredenta felirattal
12598.

2 000 HUF
1937 Gróf Zichy János (1868-1944), a Magyar Királyság korábbi kultuszminisztere, legitimista politikus, a Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület elnöke levele Gerő Ödönnek (1863-1939), a Pester Lloyd műkritikusának, amelyben értesíti, hogy a Nemzeti Szalon tagjává választották. 1 géppel írt oldal, a Nemzeti Szalon fejléces papírján, Zichy János autográf aláírásával.
12599.

3 200 HUF
8,65
9,41
1937 A M. Kir. Állami Vas- Acél és Gépgyárak igazgatójának levele Csoór Lajos képviselőnek, melyben jelzi, hogy a pártfogoltját most nem tudja alkalmazni a gyárban, de előjegyezte
12600.

1 200 HUF
1937 Sebestyén Mihály Ganz-gyári T.E. (Ganz_MÁVAG SE) birkózójának Magyar Birkozó Szövetség által kiállított fényképes igazolványa, valamint birkózókról készült csoportkép, 1937. I. 21.,fotólap, igazolvány: 10x6 cm, fotó: 8,5x13,5 cm
12601.

2 000 HUF
1938 A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készített modern stílusú reklámterv, akvarell, 16,5×11,5 cm
12602.

6 000 HUF
13
1939 Vesztróczy Manó (1875-1955) és Bíró József (1887-1975) festőművészek, a Paál László Társaság elnöke és titkára levele Gerő Ödönnek (1863-1939), a Pester Lloyd műkritikusának, amelyben örömüket fejezik ki, hogy Gerő felépült betegségéből. 1 géppel írt oldal, Vesztróczy és Bíró autográf aláírásával és a Paál László Társaság bélyegzőjével.
12603.

4 200 HUF
11,35
12,35
cca 1940-1950 13 db Bozó Gyula grafikusnak írt képeslap
12604.

1 000 HUF
cca 1942-44 Anyagelszámolás és főkönyv
12605.

1 000 HUF
1943 Kassa, A WIKO Grafikai Műintézet köszönő levele, dr. Sziklay László (1912-1987) főiskolai tanár, irodalomtörténész részére, a karácsonyi ünnepségen való részvételért, fejléces papíron, az ünnepségen készült fotóval (9x13 cm.), a nyomda nevében: Szeley József aláírásával. / 1943 Kosice, letter from WIKO Graphic Press to dr. László Sziklay (1912-1987) teacher, literary historian, in which they thank for his appearance at their Christmas party, signed by József Szeley in the name of the company. Includes a photo, shot at the party (9x13 cm).
12606.

2 000 HUF
1943 Kassa, Mihalik Sándor (1900-1969) múzeológus, a Felsőmagyarországi Rákóczi Múzeum igazgatójának saját kézzel írt levele azonosítatlan személy részére, aláírással, a múzeum fejléces papírján. / Kosice, letter from Sándor Mihalik (1900-1969), museologist at the Rákóczi Museum, to an unknown person, with his signature.
12607.

1 000 HUF
cca 1943-90 Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége iratai, igazolványai, levelei, jegyzetei. Néhány a régészi, magyarok őstörténéte témában stb. érdekes, átnézésre érdemes anyag.
12608.

2 200 HUF
5,95
6,47
22
1945.III.5 Csepel-Budapest, Geleji Sándor (1898-1967), a Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatója részben személyes hangú levele feleségének. A gyárban, azaz a Weiss-Manfréd-Művekben sok a munka és rengeteg tárgyalása van: Az üzemidő (...) 7-től este 5-ig van. Utána pedig majdnem minden nap értekezlet. Termelés még alig van (...), aztán dolgozni fogunk az oroszoknak.  Kiemeli, hogy hiány van személyzetből: Ebben a pillanatban pl. semmiféle felvétel nincs a gyárnál, mert most kezdik meg az igazolásokat. Leírja a budapesti ostrom utáni helyzetet, ellátási és közlekedési nehézségeket. Állítólag a napokban megindul a Helyiérdekű Csepel és Közvágóhíd között (....) Állítólag a Ferenc-József híd is hamarosan járható lesz. Gőzerővel építik az összekötő hidat, lesz egy cölöphíd a Margit-hídnál is. Ír a közbiztonságról is: A közbiztonság sajnos Csepelen sem a legprímább. Itt a W.M. igazolványt még csak respektálják (...) Úgy látszik ez a háború! (?). Valamint azt is közli, hogy ugyanannyi fizetést kap, mint egy művezető, de még nincsenek rendezve, más egyéb érdekes részlettel. Hét és fél kézzel írt oldal, érdekes kordokumentum, közvetlen Budapest II. világháborús ostroma után!
12609.

1945.III.5 Csepel-Budapest, Geleji Sándor (1898-1967), a Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatója részben személyes hangú levele feleségének. A gyárban, azaz a Weiss-Manfréd-Művekben sok a munka és rengeteg tárgyalása van: "Az üzemidő (...) 7-től este 5-ig van. Utána pedig majdnem minden nap értekezlet. Termelés még alig van (...), aztán dolgozni fogunk az oroszoknak." Kiemeli, hogy hiány van személyzetből: "Ebben a pillanatban pl. semmiféle felvétel nincs a gyárnál, mert most kezdik meg az igazolásokat". Leírja a budapesti ostrom utáni helyzetet, ellátási és közlekedési nehézségeket. "Állítólag a napokban megindul a Helyiérdekű Csepel és Közvágóhíd között" (....) Állítólag a Ferenc-József híd is hamarosan járható lesz. Gőzerővel építik az összekötő hidat, lesz egy cölöphíd a Margit-hídnál is." Ír a közbiztonságról is: "A közbiztonság sajnos Csepelen sem a legprímább. Itt a W.M. igazolványt még csak respektálják (...) Úgy látszik ez a háború! (?)". Valamint azt is közli, hogy ugyanannyi fizetést kap, mint egy művezető, de még nincsenek rendezve, más egyéb érdekes részlettel. Hét és fél kézzel írt oldal, érdekes kordokumentum, közvetlen Budapest II. világháborús ostroma után!

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF