Ships Balaton

Number of items: 29

A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei c. sorozat 4 része, (egybekötve):  Bogdánffy Ödön: A Balaton környékének csapadékviszonyai. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. IV. rész II. szakasz. (1912.);  Réthly Antal: Földrengések a Balaton környékén. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. I. rész: Geofizikai függelék. III. szakasz. (1898.); Cholnoky Jenő: A Balaton színtüneményei., Harkányi Béla: Hullámos vízfelületek fénytükrözési jelenségei. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. V. rész: A Balaton vízének fizikai tulajdonságai. II. és III. szakasz. (1906.); Lovassy Sándor: A keszthelyi hévíz tropikus tündérrózsái. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei II. köt.: A Balaton tónak és partjának biológiája. II. rész.: A Balaton flórája. II. szakasz függeléke. (1908:)   Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. Bp., 1898-1912, Kilián Frigyes-ny., 43+1 p.+2+12+2 p.+XVIII (térképek) t.+2+58 p.+ 2 t. (színes litográfiák)+2+82+2+2+2+2+2 p.+ 1 (tervrajz/keresztmetszet)+IV (3 színes) t.  Átkötött modern műbőrkötés, kopott borítóval, az eredeti papírborítókat bekötötték, belül jó állapotban.
12731.

12 000 HUF
32,43
35,29
Békefi Remig: A Balaton környékének egyházai és várai a középkorban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. III. szakasz. Históriaantik Könyvkiadó Reprintsorozata. Bp.,2009,Históriaantik. Az 1907-as reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
12732.

2 400 HUF
Dr. Makay Béla: A Balaton a történeti korban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. IV. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban. I. rész. Históriaantik Könyvkiadó Reprintsorozata. [Bp.,2013,Históriaantik.] Az 1913-as reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
12733.

2 400 HUF
Kurucz György: Keszthely grófja - Festetics György. Bp., 2013., Corvina. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
12734.

3 600 HUF
9,73
10,59
Szépséges Balaton. Összeáll.: Rappai Zsuzsa. Bp., 2013., Kossuth. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
12735.

1 000 HUF
Nemere István: Balaton: Auf an den Plattensee. Off to lake Balaton. Kisújszállás, 1998, Szalay. Magyar, angol és német nyelven. Kiadó kartonált papírkötés.+Dr. Bérczi Loránt-Bérczi Gábor: Keszthely. Festetics-kastély. Koppány Tibor bevezetőjével. Bp., 1990., MTI. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált appírkötés,
12736.

1 000 HUF
1897 Betriebs-Reglement der Ungarischen Fluss-und Seeschiffahrts Aktiengesellschaft, 104p
12737.

800 HUF
A Kis-Balaton térsége. Szerk.: Futó Attila. A Balaton-felvidék természeti értékei. II. köt. Veszprém, 2001., Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal.
12738.

1 000 HUF
1988-1992 Vegyes utazással, nagyrészt a Balatonnal kapcsolatos prospektus tétel, 5 db:  Siotour 89. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált prospektus. Siófok, Siotour, 32 p.; MAHART Balaton 1991 hajóprogramok, kihajtható prospektus.; Balatoni 1991-92 menetrend. Siófok., MAHART Balatoni Hajózási Kft., 6 sztl. lev.; Balatonföldvár, Hotel Neptun kihajtható prospektusa.; 1988 Tourinform térkép, rajta Magyarországgal, Budapesttel, és a Balatonnal, 23x33 cm
12739.

1988-1992 Vegyes utazással, nagyrészt a Balatonnal kapcsolatos prospektus tétel, 5 db: Siotour '89. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált prospektus. Siófok, Siotour, 32 p.; MAHART Balaton 1991 hajóprogramok, kihajtható prospektus.; Balatoni 1991-92 menetrend. Siófok., MAHART Balatoni Hajózási Kft., 6 sztl. lev.; Balatonföldvár, Hotel Neptun kihajtható prospektusa.; 1988 Tourinform térkép, rajta Magyarországgal, Budapesttel, és a Balatonnal, 23x33 cm

2 000 HUF
Myhres Handbook of Baltic and White Sea Loading Ports including Denmark, Norway, Germany, Also Dutch, Belgian and British Timber Ports. 1939-1940. Bp.,(1939), J. Jorgensen&Co.,1120 p. 8th revised & extended edition. Angol nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
12740.

Myhre's Handbook of Baltic and White Sea Loading Ports including Denmark, Norway, Germany, Also Dutch, Belgian and British Timber Ports. 1939-1940. Bp.,(1939), J. Jorgensen&Co.,1120 p. 8th revised & extended edition. Angol nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés.

2 000 HUF
Fülöp János: Hajógyártók dicsérete. (Bp.),[1972], Magyar Hajó- és Darugyár. Készült 3000 példányban. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
12741.

1 600 HUF
Becske Ödön: Kishajók szerkesztése és építése. Bp.,1974, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
12742.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF