1918 Imago. Zeitschrift für Anwendung der Psychoanalyse auf die Geisteswissenschaften. Szerk.: Prof. Dr. Sigmund Freud. V. évf. 3 szám. 1917-1918. Leipzig-Wien, 1918, Hugo Heller&C.,132-202 p.Német nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, foltos lapokkal.+1929 Imago. Zeitschrift für Anwendung für Anwendung der Psychoanalyse auf die Natur- und Geisteswissenschaften. XV. évf. M. 22.- M....
Lazar B. Hellenbach: Der Individualismus im Lichte der Biologie und Philosophie der Gegenwart. Wien, 1878, Wilhelm Braumüller, 272 p. Német nyelven. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval, hiányzó szennylapokkal, hiányos címlappal./ Half-linen-binding, with offfice stamp, little bit worn cover, and lost end pages, with lack on the title page.
Garai József: Az erkölcsi nevelés alapelvei Montessori rendszerében. Közlemények a Szegedi Ferenc József-Tudományegyetem Pedagógiai-Lélektani Intézetéből. 25. sz. Bp., 1938., Ablaka György, 112+2 p. Kiadói papírkötésben, szakadt gerinccel.
Jean Jacques Rousseau: Társadalmi Szerződés. Fordította és a bevezetést írta: Radványi Zsigmond. Második kiadás. Bp, 1947, Phönix-Oravetz. Kiadói papírkötésben, szétvált kötéssel, borítótól elvált. Felvágatlan példány.
Hegel: A logika tudománya. 2. rész. Ford.: Szemere Samu. Filozófiai Írók Tára. XV. köt. Bp., 1957., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, volt könyvtári példány.
Descartes válogatott filozófiai művek. Ford.: Szemere Samu. A bevezető tanulmányt írta: Rozsnyai Ervin. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta: Nádor György. Filozófiai Írók Tára. XX. köt. Bp., 1961., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, volt könyvtári példány. Megjelent 1200 példányban.
Spencer, Herbert: A katonai és iparos társadalmak szociológiája. Fordította és a bevezetést írta Nagy Dénes. Bp., 1919, Új Magyarország Részvénytársaság. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és elváló kötéssel.