Books: History

Number of items: 154

Kornis Gyula: A magyar politika hősei. Bp., 1942., Gondolat, 460 p.+14 t. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, és sérült kötéssel. Szent István, Mátyás király, Pázmány Péter, Széchényi István, Apponyi Albert, Tisza István Klebelsberg Kunó, Horthy Miklós és másokról szóló írásokkal. Dr. Gonda József István ügyvéd, honvédségi védő névbélyegzőjével, és névbejegyzésével.
15710.

2 000 HUF
[Vargyas Endre (1842-1913)]: Vargyas, Andeas: Geschichte des ungarischen Freiheits-Kampfes in den Jahren 1848-1849. Pest,1869, Heckenast Gusztáv, 509+1 p.+ 1 t. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült kötéssel, 16-17. oldalak között elvált kötéssel, (foxing) foltos lapokkal.
15711.

1 000 HUF
15712.

4 200 HUF
11,35
12,35
Ábel András: Az atombomba története. Los Alamostól Nagaszakiig. Bp., 1997., Püski. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   A szerző, Ábel András (1931-2016) által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány.
15713.

1 200 HUF
15714.

2 000 HUF
Mészáros Lázár emlékiratai. I. kötet. (1848.) Az eredeti kéziratokból közrebocsájtja: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Ráth Mór, 360 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben.
15715.

3 000 HUF
Mészáros Lázár emlékiratai. II. kötet. (1849.) Az eredeti kéziratokból közrebocsájtja: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Ráth Mór, 382 p. Papírkötésben, hiányos borítóval, hiányzó gerinccel, szétvált kötéssel, de könyv teljes, hiánytalan.
15716.

1 000 HUF
Adonyi Sztancs János: Arisztokraták ma. I-II. kötet. 21 főnemes a XXI. században. Bp., 2008., Kossuth. Az I. kötet második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonálásban, kiadói papír védőborítóval.
15717.

6 000 HUF
15718.

2 400 HUF
Pukánszky Béla: Erdélyi szászok és magyarok. Budapest, 1943, Danubia. Kiadói félvászon kötés, kopottas borítóval, foltos.
15719.

2 000 HUF
Széchényi István: Hitel. Bp.,1991, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói sérült műbőr kötés. Reprint kiadás. Számozott példány (273/1000.)
15720.

1 200 HUF
Dr. Palotás Zoltán: A trianoni határok. Bp., 1990., Interedition. Kiadói papírkötés.
15721.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF