Historical documents, manuscripts

Number of items: 62

1896 Tóth Béla (1857-1907) művelődéstörténész, író autográf köszönő levele Gerő Ödön (1863-1939) író, újságíró, esztétának, amelyben kifejezi háláját és leírja, hogy ej, Gerő Ödön a legjobb esetben is mosolyogni fog az én kazinczyskodásomon. 3 beírt oldal, eredeti, sérült borítékkal.
12084.

1896 Tóth Béla (1857-1907) művelődéstörténész, író autográf köszönő levele Gerő Ödön (1863-1939) író, újságíró, esztétának, amelyben kifejezi háláját és leírja, hogy "ej, Gerő Ödön a legjobb esetben is mosolyogni fog az én kazinczyskodásomon". 3 beírt oldal, eredeti, sérült borítékkal.

6 000 HUF
cca 1900 Jászai Mari (1850-1926) színésznő saját kézzel írt levele Hermann Leontinnak, Gerő Ödön művészeti újságíró, szerkesztő feleségének. Két beírt oldalon.
12086.

20 000 HUF
54,05
58,82
1901 Sághy Gyula (1844-1916) jogtudós, egyetemi tanár, politikus saját kézzel írt és aláírt gratuláló levele Vaszary Kolos bíborosnak tíz éves bíborosi évfordulójára, 2p
12087.

3 000 HUF
1901-1903 MÁV, Belovár-verőcei vasútvonal Mišulinovac vízállomás tervrajza, 1:1000, hiányos, Bp., Klösz-ny., plusz egy helyszínrajzzal, tervrajz: 34x21 cm, helyszínrajz: 21x33 cm
12089.

5 000 HUF
cca 1903 M. Kir. Államvasutak Garamberzence-Lévai H.É. vasút 2 terve:  Az 573 szelvénybenfekvő, 200 m szabadnyílású alsó pályájú rácsos híd méretszámítása, 8 p., Nyíltáteresz tervrajza, 1:50, egy jegyzetlappal, és egy térképszelvénnyel, a tervrajzon szakadással, 34x64 cm, térképszelvény: 34x21 cm
12090.

9 000 HUF
24,32
26,47
1903 Dr. Eőri Szabó Jenő építendő villájának tervrajza Balatongyörökön, szakadással, 46×75 cm
12091.

30 000 HUF
81,08
88,24
1905 Igló, Újlaki Jenő sz. k. honvédszázados úr 40 éves kaszinó elnöki jubileumának emlékére. 1865-1905. Díszes, illusztrált (historizáló), színes, kézzel festett-rajzolt címlappal (jelzett: Löw Gy), egy lapon kézzel írt, díszes ajándékozási sorokkal, további 4 lapon rengeteg aláírással. Díszes, réz veretes, réz rátétes egészbőr mappában, kopott, foltos, kijáró lapokkal, megviselt állapotban, 6 sztl. lev.
12093.

24 000 HUF
64,86
70,59
1907 Bornemisza Géza (1884-1966) festőművész.autográf levele melyben valamilyen félreértésről és képének átvételéről ír. Két beírt oldal.
12094.

5 000 HUF
10
1908 Pürcher és Fritsch hölgyfodrász, az egyik tulajdonos kézzel írt levele hivatalos ügyben, díszes fejléces levélpapíron, borítékkal
12096.

1 600 HUF
12097.

1 000 HUF
cca 1910 Baltazár Dezső (1871-1936) református lelkész, a tiszántúli református egyházkerületi püspök kézzel írt levele, eredeti borítékban, bélyeggel, bélyegzésekkel
12098.

1 200 HUF
cca 1910-54 Lampl Ödön (1883-?) lakatos mester, vállalkozó iratai, fotói. Építéstudományi Intézet Személyzeti Osztály, Lampl iratai, többek közt kádermunkaközbeni tanulmányozás, szigorúan bizlamas kérdőív, kézzel írt életrajz, stb.. + Kb. 70 db fotó, részben széteső fotóalbumban, feltehetően Lampl lakatosmunkáiról 1910-40 körül, különböző kovácsoltvas kapuk, rácsok, lépcsőkorlátok, erkélyek fényképeivel. Részben historizáló, részben szecessziós, részben modern stílusban kivitelezett lakatos munkák, néhány kevés beazonosítható helyszínnel (pl. Vörösmarty tér 4, Goldberger Ház v. Mész ucca 16), egy drogéria üzletről stb., 9x11,5 és 23,5x29 cm közötti méretben. Fotók egy része sérült, hiányos, többsége jó állapotban. Lampl Ödön a kor ismert lakatos vállalkozói közé tartozott. az 1949-es államosítás után mint alkalmazott dolgozott. Iparművészeti és helytörténeti érdekességek!
12099.

3 000 HUF
20

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF