Books: Travelling, Local History

Number of items: 166

Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Esztergom. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, kissé kopottas állapotban.
15012.

2 000 HUF
Kiss Lajos: A hódmezővásárhelyi szűcsmesterség és szűcsornamentika. Bp., 1926-27, Studium. Színes és fekete-fehér táblákkal. Kiadói papírkötés, sérült és hiányos gerinccel, széteső állapotban.
15013.

1 400 HUF
1947 A Győri Kármel, 250 év győri Kármelita templom (1697-1947). Bp., Athenaeum, foltos, 14 p.
15014.

1 600 HUF
A Jászó-Premontrei Iskolák Barátainak Szövetsége. Bp., 1933., M. Kir. Egyetemi, 122 p.+5 t. (Fekete-fehér fotók.) Kiadói papírkötés.
15015.

2 000 HUF
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240 p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, hiányzó térképpel. Érdekes névbejegyzéssel.
15016.

1 400 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. I. Bevezető kötet. Budapest, 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, festett lapélekkel. A borítója kopottas, a gerince erősen sérült.
15017.

2 000 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben sorozat 4 kötete: II. kötete: Bécs és Alsó-Ausztria, IV. köt: Felső-Ausztria és Salzburg, III. kötete: Magyarország I. kötete, VII. kötete: Magyarország II. kötete. Az Alföld. Bp., 1888-1891, Magyar Királyi Állami Nyomda. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett, dombornyomásos, egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, foltosak, ázottak, dohosak, egy-egy kötetben kijár az elülső szennylap, továbbá egy kötet borítója foltos, 1 kötet rossz állapotban.
15018.

2 000 HUF
Bianchi, Elena: A világ legszebb nemzeti parkjai. Bp., 2016, Corvina. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15019.

2 000 HUF
Illustrations of the Revolution. 1945-1950. From a unitary state to a unitary state. Jakarta, 1949, Ministry of Information of the Republic of Indonesia. Angol nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben.
15020.

4 000 HUF
Borbíró Virgil - Valló István: Győr városépítéstörténete. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 324 p.+4+1 (kihajtható táblák) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban. Megjelent 2800 példányban.
15021.

2 400 HUF
15022.

3 600 HUF
9,73
10,59
Kovács Sándor: Kárpátaljai útravaló. Úti olvasmány. Bp., 1999, Püski. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15023.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF