Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig Bp., [1934],Szerzői kiadása,(Tolnai-Viktoria-ny.),320+320 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben,kissé kopott gerinccel, az I. kötet hátsó borítóján a vászon sérült, kissé foltos.
Hardie, Martin / Arthur K. Sabin (Ed.):War Posters. Issued by Belligerent and Neutral Nations 1914-1919. London, 1920. A6C Black. Magyar poszterekkel. Kiadói, kissé kopott egészvászon kötésben. Angol nyelven. / Slightly worn full linen binding. In English language.
Carl von Clausewitz: A háborúról I-II. Fordította és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc. Bevezető tanulmányt írta: Monoszlay Gyula. Bp.,1962, Zrínyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.
Nagybaczoni Nagy Vilmos: Végzetes esztendők 1938-1945. Bp., 1947, Körmendy. 1 t.+272 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Emil Fey-Jo Rehkämper: Stählerne Gemeinschaft. 4500 Kilometer Panzerkrieg in Western. Essen, 1941, Essener Verlagsanstalt. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban,
Réfi Attila: A császári-királyi ulánusezredek törzstisztjei a francia háborúk idején (1792-1815). Pápa, 2016, Jókai Már Városi Könyvtár. Kiadói papírkötésben.